Vokietijos lietuviai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines paminėjo Kaselyje

2020-03-02 / Neringos skyrius
Vokietijos lietuviai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines paminėjo Kaselyje

Vokietijos Kaselio lietuvių bendruomenė kvietė visus lietuvius kartu paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos 30-metį.  Susirinko nemažas būrys lietuvių ne tik iš Kaselio, Salzgiterio, Štutgarto, Berlyno, Niurnburgo, bet ir iš JAV, Jungtinės Karalystės bei Lietuvos. Renginio koncertinėje programoje dalyvavo JAV gyvenanti dainininkė, kompozitorė ir pianistė Gintarė Jautakaitė bei Vokietijoje gyvenantys lietuviai.

Šventėje dalyvavo daug garbingų svečių: Lietuvos ambasados Vokietijoje konsulė Rūta Genienė,  Kaselio miesto savivaldybės užsienio skyriaus atstovai, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė bei facebook grupės „Mes – pasaulio lietuviai“ administratorė Agnė Mariakinaitė–Babičevienė. Renginio metu buvo įteiktos nominacijos „Laisvės sparnai“, kurios atiteko labiausiai pasižymėjusiems lietuviams, savo darbais ir veikla puoselėjantiems lietuviškas tradicijas Vokietijoje.

Lietuvių delegacijos vardu Reda Kneizevičienė nuoširdžiai dėkojo Kaselio lietuvių bendruomenės pirmininkui Rimantui Dailidoniui ir  visai jo komandai už šiltą priėmimą ir nuostabų renginį.

„Malonu matyti, kad po visą pasaulį išsibarsčiusius lietuvius, nors ir skiria tūkstančiai kilometrų, bet širdyje meilė Lietuvai yra labai stipri ir vieninga. Jautru buvo girdėti įvairių Lietuvos istorijos faktų, lietuviškų dainų ir, svarbiausia, girdėti, kad jaunoji karta puoselėja lietuvių kalbą“, – kalbėjo Reda Kneizevičienė.

Susitikimų metu buvo kalbėta ne tik apie džiaugsmus, rūpesčius, bet ir apie konkrečias bendras projektines idėjas su Lietuvos bendruomenėmis: bendri renginiai, lietuviškos stovyklos vaikams ir net lietuviškos produkcijos parduotuvėlės. Tikime, kad prieš dvejus metus pasirašytas bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Kaselio miesto lietuvių bendruomenių bus puikus pavyzdys ir kitų šalių bendruomenėms aktyviai bendradarbiauti su Lietuvos bendruomenėmis.

„Labai džiaugiuosi matydamas tiek daug patriotiškai nusiteikusių tautiečių, besidalijančių šypsenomis, šiluma ir meile – meile Lietuvai. Noriu visiems palinkėti, kad ir toliau tiestumėme tiltus tarp viso pasaulio lietuvių  ir puoselėtume lietuviškas tradicijas“, – savo mintimis dalijosi renginyje dalyvavęs vienas iš Lietuvių delegacijos narių, Liberalų sąjūdžio pirmininkės pavaduotojas Andrius Bagdonas.

 

liberalus