Už įvažiavimą į Neringą mokėsime brangiau: liberalų siūlymas mažinti mokestį – atmestas

2020-05-29 / Neringos skyrius
Už įvažiavimą į Neringą mokėsime brangiau: liberalų siūlymas mažinti mokestį – atmestas

Neringos savivaldybės valdantieji socialdemokratai nepritarė liberalų siūlymui mažinti vietinės rinkliavos mokestį už įvažiavimą į kurortą. Tad nuo birželio 20 d. už atvykimą į Neringą teks pakloti daugiau – 30 eurų automobiliui.

Liberalų sąjūdžio frakcijos Neringos savivaldybės taryboje pirmininkas Andrius Bagdonas nusivylęs tokiu sprendimu: „Socialdemokratų partijos šūkis – svarbiausia žmogus. Neringoje, panašu, svarbūs tik turtingi žmonės. Teikėme  šį siūlymą, nes esame įsitikinę, kad, atsižvelgiant į aplinkybes, turime sudaryti saugias sąlygas visiems Lietuvos gyventojams poilsiauti bei atgauti jėgas Neringoje. Vykstant viešuoju transportu užsikrėtimo koronavirusu rizika išauga, todėl norėjome suteikti galimybę atvykti į Neringą pigiau ir saugiau.“

Liberalai mažesnės rinkliavos poreikį taip pat grindžia tuo, kad šių metų turizmo sezonas bus visiškai kitoks. Situacija keisis ne tik dėl kelionių ribojimų, rekomendacijų nevyki į užsienį ir užkrato grėsmės, bet ir pasikeitusio žmonių mąstymo – didesnio atsargumo, tankių ar užsienio kurortų vengimo. Be to, daugelį namų ūkių palietė pablogėjusi finansinė situacija.

Rinkliava didinama ne dėl koronaviruso krizės

Sprendimas padidinti vietinės rinkliavos mokestį ik 30 eurų Neringos socialdemokratų iniciatyva buvo priimtas dar praėjusių metų gruodį – iki koronaviruso krizės. Valdantieji argumentuoja, jog šia priemonė bus skatinamas aplinkai draugiškesnio viešojo transporto naudojimas. Tačiau jau pernai savivaldybė nepateikė skaičiavimų, kur nukeliaus surinkta rinkliava. Iki šiol neaišku, ar ji bus investuota į turizmo plėtrą bei infrastruktūrą.

„Nors socialdemokratai dengiasi ekologiniais sumetimais, akivaizdu, kad tikrosios priežastys – elementarus noras surinkti kuo daugiau pinigų ištuštinant miesto svečių pinigines. Tačiau šiuo laikotarpiu, kai visa Lietuva solidarizuojasi ir prisideda prie koronaviruso padarinių likvidavimo, taip elgtis tiesiog makabriška. Juk karantinas daro neigiamą poveikį ne tik ekonomikai, bet ir žmonių psichologinei sveikatai, o Neringos savivaldybė turi didelę, išskirtinę teritoriją, kurioje žmonės galėtų pailsėti, pabūti gamtoje bei atgauti jėgas. Labai gaila, kad praleidome galimybę leisti Lietuvos žmonėms į Neringą atvykti saugiau“, – didinamą rinkliavą kritiškai vertina A. Bagdonas.

Mokesčiai nuolat didinami, bet problemos išlieka

Per pastaruosius kelerius metus įvažiavimo mokestis buvo didinamas jau daugiau nei kelis kartus, vis žadant spręsti įsisenėjusias automobilių statymo problemas, tačiau savivaldybei priklausiančios automobilių stovėjimo aikštelės kaip stovėjo, taip ir stovi apleistos.

Valdantieji kalba apie ekologiją ir aplinkos saugojimą, tačiau Nida dūsta nuo motorinių „tuktukų“ kurie ne tik taršūs, bet ir triukšmingi. Vietoj šių problemų sprendimų vėl pasirenkamas pats lengviausias kelias – riboti įvažiavimą didinant mokesčius.

Norint, kad lengvųjų automobilių srautai sumažėtų, reikėtų ne drastiškai didinti mokesčius ribojant patekimą į Kuršių neriją, o užtikrinti alternatyvų susisiekimą vandens transportu bei sutvarkyti avarinės būklės dviračių tako atkarpas. Galimų sprendimų, kurie užtikrintų, kad viešasis transportas būtų ne tik patogus, bet ir mažiau teršiantis aplinką, yra ne vienas.

liberalus