Tauragės rajono pradinukams – nemokami mokymosi priemonių krepšeliai

2018-08-31 / Tauragės skyrius
Tauragės rajono pradinukams – nemokami mokymosi priemonių krepšeliai

Įprasta, kad į mokyklą besiruošiančio moksleivio tėvams tenka gan plačiai atverti piniginę būtiniausioms prekėms, tad mokslo metų pradžia daugumai šeimų neišvengiamai reiškia pirkimo maratoną. Tačiau, pasak tauragiškių tėvelių, šiemet ši užduotis tapo daug lengvesne, mat Tauragės rajono savivaldybė, pirmoji Lietuvoje visiems rajono pradinių klasių mokiniams Mokslo ir žinių dieną dovanoja po būtiniausių mokymosi priemonių rinkinį. 1-4 klasių moksleiviams jau paruošta 1400 krepšelių, už 25 tūkst. eurų.

Bendradarbiavimo vaisius – atrinktos būtiniausios prekės

Mokymosi reikmenų komplektai visiems 1-4 klasių mokiniams bus skiriami nemokamai. Priemonių sąrašas parengtas bendradarbiaujant su rajono mokyklų atstovais. Pasak Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos direktoriaus Remigijaus Masteikos, moksleivių aprūpinimas šiais mokymosi priemonių rinkiniais  pradinukams įrodo, kad rajono Savivaldybė itin atsakingai žvelgia į mokymosi kokybės gerinimą. „Iniciatyva įgyvendinta atsakingai. Savivaldybė kreipėsi į mokyklų vadovus ir diskutavo, kokios prekės pradinukams reikalingiausios. Sveikintini bendradarbiavimo vaisiai – jau birželio mėnesį mokinių tėveliams pristatėme, kas bus dovanojama jų atžaloms. Mokymosi priemonių rinkinys palengvino ne vienos rajono šeimos pasiruošimo mokyklai etapą”, – džiaugėsi mokyklos vadovas.

Rugsėjo 1- ąją gautame krepšelyje moksleiviai ras: sąsiuvinius linijomis ir langeliais, rašalinius parkerius bei jų kapsules, aplankus sąsiuviniams, vadovėliams ir pratybų sąsiuviniams, dėklus sąsiuviniams, pieštukus, trintuką, drožtuką, liniuotę, žirkles, klijų, piešimo sąsiuvinį, akvarelę ir guašą, teptukus, indelį vandeniui, spalvotų pieštukų rinkinį, flomasterius, vaškines kreideles, voką dailės darbeliams, plastilino, lentelę plastilinui, spalvotą popierių, penalą, maišelį sportinei aprangai, dūdelę, skriestuvą (3-4 klasių mokiniams).

Tauragiškė: „Savivaldybės pagalbos šeimoms gali pavydėti bet kuris miestas”

Tauragiškė, dviejų dukrų mama  Jovita Verpečinskienė įsitikinusi, kad Tauragė – miestas, kuriame gera gyventi. Kiti Lietuvos miestai gali pavydėti rajono savivaldybės vykdomų iniciatyvų ir dėmesio jaunoms šeimoms. Pasak moters, mokymosi priemonių rinkiniai pradinukams ypač palengvino tėvelių dalią ir padėjo sutaupyti tiek laiko, tiek lėšų ruošiantis naujiems mokslo metams. „Praėjusiais metais būtiniausioms prekėms mokyklai išleidome maždaug 100 eurų, tad šiemet Savivaldybės dovanojamas mokymosi priemonių rinkinys – išties didelė finansinė pagalba. Tikiu, kad jame antrokė ir ketvirtokė dukros ras visko, ko gali prireikti. Draugams ir pažįstamiems net giriuosi, kad gyvenu Tauragėje, kurioje šitiek daug dėmesio jaunoms šeimoms ir jų gyvenimo kokybės gerinimui”, – entuziastingai kalbėjo pradinukių mama.

Nemokamo mokymosi priemonių rinkinio pradinukams idėjos autorius Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis džiaugiasi sėkmingai įgyvendinta iniciatyva ir akcentuoja, kad ateityje Savivaldybė ieškos būdų, kaip prisidėti perkant būtiniausias mokymosi priemones ne tik pradinukams, bet ir vyresnių klasių moksleiviams. Bendradarbiaujant su mokyklomis bus ieškoma galimybių padėti įsigyti pratybų sąsiuvinius, nes būtent jiems tėveliai išleidžia didžiausią dalį lėšų.

Pažangiausiems – premijos

Rugsėjo 1-ąją Tauragės rajone dovanos bus įteiktos ne tik pradinukams.  Didžiausią pažangą padarę moksleiviai ir klasės bus apdovanoti piniginėmis premijomis, kurių vertė siekia net 25 tūkst. 500 eurų. Tauragės rajono savivaldybės taryba pritarė tokio projekto įgyvendinimui, tapo šio projekto partnere,  todėl iš savivaldybės biudžeto buvo skirta 8 tūkst. 500 eurų. Likusias lėšas skyrė projekto iniciatoriai – Tauragės Rotary klubas.

Penkioms pažangiausioms klasėms bus skirta nuo 3 tūkst. iki 1 tūkst. Eurų premijos. Dešimčiai didžiausią pažangą padariusių I-IV gimnazijos klasių mokinių bus išsidalinta nuo 1 tūkst. iki 100 eurų. Dešimtukus visų mokymo dalykų metiniame įvertinime turintiems 33-ims I–IV gimnazijos klasių mokiniams  numatyta paskirstyti 10 tūkst. eurų.

Pasak Rotary klubo prezidento Tomo Juodikio, viliamasi, kad ši iniciatyva skatins moksleivius uoliai pažinti žinių pasaulį ir gerinti mokymosi rezultatus.

„Džiaugiamės, kad mūsų rajone auga gabi ir išsilavinusi karta. Tebūnie šios premijos įrodymas, kad už atkaklias kasdienes pastangas ir pasiektus aukštus rezultatus yra atlyginama. Skatiname rajono moksleivius siekti labai gerų mokymosi rezultatų ir tikimės, kad galbūt šios premijos padės jiems įsigyti mokymo priemonių, kurios padės jiems tobulėti. Tikime, kad jaunimas – ateities kūrėjai. Jų mokymosi kokybės gerinimas, pagalba suteikiant reikalingas priemones  mokslui ir tobulėjimo galimybių atvėrimas – viena iš savivaldos prioritetinių sričių”, – reziumavo Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis.

Šiemet mieste vyks jau tradicija tapusi Rugsėjo 1-osios šventė. Tauragės rajono savivaldybė pasirūpino įvairiomis pramogomis, kuriomis vaikai galės mėgautis nemokamai visą dieną. Šį šeštadienį nuo 12 valandos Pilies aikštėje karaliaus vaikų numylėtiniai Kakė Makė ir Netvarkos Nykštukas, bus galima išbandyti įspūdingo dydžio pripučiamų batutų erdvę, kurioje galės siausti ne tik vaikai!  Šventę vainikuos diskoteka – putų šou Pilies kiemelyje.

Kadangi šiemet Rugsėjo 1-oji šeštadienį, Tauragės rajono mokyklos galėjo pasirinkti mokslo metų pradžios datą. Daugelis mokyklų pasirinkus šventę organizuoti šeštadienį., Tauragės rajono savivaldybės administracija įsipareigojo užtikrinti, kad visiems mokytojams už darbą šventinę dieną būtų papildomai apmokėta. Tam gali papildomai prireikti  iki 35 tūkstančių eurų.

liberalus