Tauragės meras S. Mičiulis išrinktas Metų meru

2019-03-26 / Tauragės skyrius
Tauragės meras S. Mičiulis išrinktas Metų meru

Šiandien portalas alfa.lt paskelbė Metų mero rinkimų rezultatus. Apibendrinus portalo Alfa.lt skaitytojų ir ekspertų komisijos balsus, 2018-ųjų Metų mero titulas skiriamas Tauragės merui Sigitui Mičiuliui.

„Tai tarsi pasaka apie bjaurųjį ančiuką. Tauragė gal dar netapo gulbe, tačiau pastaraisiais metais padarė didžiausią pažangą iš visų šalies regionų ir tapo visos apskrities garvežiu. Prieš keletą metų apie šį Lietuvos regioną kalbėjome kaip apie prarastą, žlugusį. Dabar diskusijose su kitų savivaldybių verslininkais ir politikais gali drąsiai klausti, kodėl Tauragė gali, o jūs sakote, kad neįmanoma“, – kalbėjo ekspertų komisijai vadovavęs portalo Alfa.lt ir žurnalo IQ vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius.

Inovacijos ir pigi šiluma

S. Mičiulis, Lietuvos liberalų sąjungos narys, Tauragės rajono savivaldybės meru išrinktas 2015 m. tiesioginiuose merų rinkimuose. 2019 m. merų rinkimuose nedalyvavo. Naujuoju Tauragės meru išrinktas Lietuvos liberalų sąjūdžio atstovas Dovydas Kaminskas, buvęs S. Mičiulio patarėjas.

Tauragės meras S. Mičiulis yra atsakęs į Metų mero rinkimų rengėjų klausimus:

– Ką laikote didžiausiu savo pasiekimu mero poste?

– Savivaldybių reitinguose iš 47 vietos pakilome į 9. Pagal BVP augimą užimame 2 vietą Lietuvoje po Kauno rajono; pagal inovacijų diegimą – 1 vietą Lietuvoje; pagal investicijų kiekį pirmaujame regione; kasmet didėja mokestinė bazė; 2017 m. mokesčių mokėtojai sumokėjo 45 proc. daugiau nei 2016 m.

Nors 2018 m. GPM surinkimo planas Tauragės r. buvo pakeltas 15 proc., jis įvykdytas ir viršytas.

Ūkio ministerija už palankių sąlygų sukūrimą investuotojams ir verslui Tauragės rajono savivaldybei įteikė „Auksinę krivūlę“.

2018-aisiais savivaldybės teritorijoje įrengti 2 pliažai, 2 dirbtinės dangos futbolo aikštės, 3 parketo dangos sporto salėse, keletas lauko žaidimų aikštelių, atidaryti Jaunimo ir Bendruomenių namai, paklota 2,5 karto daugiau kv. m asfalto nei 2017 m. Iš savivaldybės lėšų statomas baseinas, socialinių paslaugų centrai Pagramantyje ir Skaudvilėje.

Pirmą kartą 4 savivaldybės įmonės dirbo pelningai ir nekeliant paslaugų kainos.

Šilumos kaina Tauragėje – antra pagal pigumą Lietuvoje.

Tauragės autobusų parkas surado būdų efektyvinti savo veiklą, sumažėjo 1 km vežimo kaina, jis laimėjo vežėjo konkursą. Autobusų parkas 2018 m. įsigijo 18 naujų ekonomiškų ir ekologiškų autobusų – Tauragės rajono savivaldybė sutaupys nemažai lėšų dotacijoms už nuostolingus maršrutus.

Atėjus investicijoms ir padidėjus vandens poreikiui, pelningai pradėjo dirbti ir UAB „Tauragės vandenys“, nedidinant vandens kainos verslui ir gyventojams.

Efektyviai dirbo administracija, vadovaujama M. Petraičio. Dėl to daugiau lėšų galėjome skirti ne tik infrastruktūrai gerinti, bet ir daugiau lėšų skirti švietimui, seniūnijoms, kultūrai, sportui, NVO, prisidėti prie ES projektų.

– Kas labiausiai trukdo įgyvendinti pažadus rinkėjams?

– Regioninės politikos nebuvimas, ypač skatinimo už pasiektus rezultatus. Labai dažnai didžioji dalis energijos išnaudojama ieškant kaltų ir bandant suvesti sąskaitas. Reikėtų dažniau galvoti apie sprendimus, kurie padėtų įtampą sumažinti, ir būdus, leidžiančius greičiau pasiekti norimą rezultatą.

– Kokias tris didžiausias problemas būtina išspręsti Lietuvoje?

Švietimo, investicinės aplinkos gerinimo, verslo sąlygų suvienodinimo

– Kuris meras, Jūsų nuomone, šį kartą yra nusipelnęs geriausiojo vardo?

– Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Metų mero rinkimai – jau tradicine tapusi portalo Alfa.lt iniciatyva, kuria siekiama plėtoti diskusiją, kokios mero asmeninės ir dalykinės savybės lemia gerus rezultatus, atkreipti dėmesį į galbūt tyliai, bet efektyviai dirbančius merus, palyginti gyvenimo kokybę, verslo aplinką savivaldybėse, paskleisti gerąją vadovų patirtį, atrasti nesėkmių priežastis, silpnąsias vietas.

Tautos mero titulą šįkart pelnė Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, sulaukęs daugiausia – 68,09 – procentų teigiamų savo darbo 2018-aisiais įvertinimų. Juos specialioje rubrikoje „Metų meras“ teikė portalo Alfa.lt skaitytojai.

liberalus