Saulius Sinickis: „Galime sukurti Lietuvą, kurioje norėtųsi gyventi!“

2016-09-20 / Kėdainių skyrius
Saulius Sinickis: „Galime sukurti Lietuvą, kurioje norėtųsi gyventi!“

42 metų profesionalus teisininkas Saulius Sinickis – liberalų kandidatas į Seimą Kėdainių vienmandatėje rinkimų apygardoje.  Mūsų kraštietis, aktyvus, veiklus ir pilietiškas žmogus, šiuo metu užsiimantis privačia teisine veikla, yra pasiruošęs atstovauti Kėdainiams LR Seime.

Saulius Sinickis – Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys, advokato padėjėjas, LR ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos Tarybos narys.

Išsilavinimas – teisės magistras.

Vedęs – su žmona anglų kalbos mokytoja Jurgita augina du vaikus.

Laisvalaikis – mėgsta žaisti krepšinį, meistrauti, gaminti maistą, keliauti.
Dešimt metų dainuoja viename stipriausių ir pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje pelniusiame chore „Ave musica“. Yra Akademijos vyrų ansamblio „Jovaras“ narys.

Visuomeninė veikla: savanoriškai prisideda prie Kėdainių miesto ir rajono tvarkymo, rūpinasi gamtos išsaugojimu ir gyvūnų globa.
Ir asmeniniame gyvenime ištikimas tarnybos priesaikai: „Ginti. Saugoti. Padėti“.

Vertina žmonių darbštumą ir tikslo siekimą.

Aktyvus visuomenininkas
Kandidatui į LR Seimą politinė šalies struktūra, jos kuluarai, įstatymų leidybos principai yra jau pažįstami. Saulius Sinickis yra pasižymėjęs kaip profesinės sąjungos atstovas Kėdainių policijoje ir net 15 metų yra profesinės sąjungos narys, prisidėjęs prie unikalių ir visoje Lietuvoje bei užsienyje išgarsėjusių policijos protesto mitingų bei Vidaus tarnybos statuto rengimo. Stiprėjant ir bręstant profesinei sąjungai buvo pradėti rengti įstatymų projektai, kuriuos buvo siūloma priimti Seime. Nors dar ir ne viskas išspręsta, bet šiandien visos Lietuvos policininkai turi orias ir padorias darbo sąlygas, o pasitikėjimas jais tik auga. Įsitraukimas į šias veiklas sustiprino Sauliaus Sinickio, kaip lyderio ir derybininko, organizatoriaus ir kūrėjo, asmenines savybes.

Palaiko bendražygiai
Pirmąjį sprendimą dėl kandidato Kėdainių vienmandatėje į LR Seimą priėmė Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio partijos Kėdainių skyrius. Kėdainių liberalų lyderis meras Saulius Grinkevičius sako, kad viena iš stipriausių Saulius Sinickio kaip žmogaus savybių yra tai, kad jis nelaukia, kol kas nors ką nors pasiūlys, sugalvos, suplanuos ir padarys, o pats imasi ir didelių, ir paprastų darbų rajono žmonėms. „Būtent tokių: iniciatyvių, jaunų ir teisiškai raštingų žmonių reikia šiandien Lietuvai“, – teigia rajono vadovas. Lietuvos liberalų sąjūdžio taryba dar šių metų pradžioje nedvejodama kandidatu į LR Seimą vienmandatėje Kėdainių rinkimų apygardoje patvirtino veiklų ir pilietišką kėdainietį Saulių Sinickį.

Esate dar visai naujokas politikoje ir jau ryžotės tokiam atsakingam žingsniui?
Pirmieji tiesioginiai merų ir savivaldos rinkimai sujudino nusistovėjusias valdymo tradicijas Kėdainių rajone. Šiandien rajonui vadovauja liberalų meras, o valdančioji koalicija sudaryta iš naujų, savo potencialo iki šiol neparodžiusių, politinių jėgų: liberalų, socialdemokratų, konservatorių bei valstiečių. Visi kartu po žingsnį mėginame keisti tuos dalykus, kurie iki šiol ne visiems buvo priimtini. Mus palaiko žmonės. Normalu, kad liberalai kelia savo kandidatą ir į Seimo rinkimus. Man didelė garbė, kad būtent aš buvau pasiūlytas ir, pirmiausia, sulaukiau rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus pritarimo, paskui ir kolegų bei partijos narių Liberalų sąjūdyje palaikymo.

Esate kėdainietis?
Taip. Gimiau Labūnavoje. Šviesios atminties kolūkio pirmininkas Henrikas Kretavičius darbščiai mano tėvų šeimai sudarė puikias sąlygas įsikurti. Vėliau persikėlėme į Dotnuvą. Mokyklą baigiau jau Akademijos miestelyje. Po studijų gavau paskyrimą ir grįžau į savo gimtąjį kraštą dirbti. Su žmona Jurgita įsikūrėme Kėdainiuose. Dukra Austėja – „Ryto“ progimnazijos šeštos klasės mokinė, o sūnus Elvinas – jau 4 kurso studentas KTU.

Kaip savo žinias ir gebėjimus planuojate pritaikyti Seime?
Esu teisininkas, ilgametis policijos sistemos darbuotojas. Daugiau kaip 1000 tirtų bylų, kruopštus smulkmenų nagrinėjimas išmokė mane ne tik darbe, bet ir gyvenime viską daryti labai nuosekliai, įsigilinant ir suvokiant kiekvieno žingsnio, žodžio pasekmes. Manau, kad kokybiškas teisinių žinių išmanymas yra didelė vertybė priimant įstatymus. Savo žinias galėsiu pritaikyti sprendžiant visuomenės saugumo problemas. Turiu labai daug derybinės patirties ir kaip savo srities profesionalas, ir kaip profsąjunginės veiklos aktyvistas. Buvau profsąjungos derybų grupės vadovu.

Kokį svarbiausią uždavinį sau keliate?
Labai norėčiau užbaigti savo įsipareigojimus policijos pareigūnams. Kad ir kaip stropiai dirbome, nespėjome visko pasiekti. Krizės metu ženkliai sumažinus policijos biudžetą, jis iki šiol nėra atstatytas. Sumažėjo policijos pareigūnų, ypač įgaliotinių skaičius. O to padarinius dabar skaudžiai jaučia žmonės miestuose, miesteliuose, kaimuose, vienkiemiuose. Nesaugiai, neužtikrintai ir neramiai jaučiasi ne tik gyventojai, bet ir socialiniai darbuotojai, kurie turėdami tokį platų atsakomybės ir užduočių lauką neoficialiai dar turėjo perimti ir dalį policijos funkcijų.
Prisidėsiu pertvarkant mokesčių sistemą ir keliant vidutinį darbo užmokestį, skatinant verslą ne tik miestų, bet ir kaimų teritorijose taip, kaip siūlo Liberalų partija. Liberalų sąjūdžio siūlomas planas yra jau įvertintas ekspertų ir pripažintas realiu, o tai reiškia jį tikrai įmanoma įgyvendinti, reikia tik susitelkti.

O kokias didžiausias problemas matote Kėdainių rajone?
Dar vis likę daug nedrąsos išsakant tikrąsias problemas ir jų priežastis, nepasitikėjimas, kad Taryba yra pasiruošusi spręsti žmonių problemas. Kėdainiai kenčia nuo dvigubos emigracijos: žmonės išvyksta gyventi arba į Vilnių, arba į užsienio šalis. Dažniausiai – negrįžta. Labiausiai jaudina žmonių atlygio už darbą dydis. Tai priklauso nuo darbdavių požiūrio ir supratimo. Rajone yra stiprių įmonių, į kurias galėtų lygiuotis ir kiti. Aš, kaip Seimo narys, telkčiau visas pastangas, kad į mūsų visų įkurtą pramonės parką pagaliau ateitų investuotojai, didėtų konkurencija ir spręstųsi žmonių problemos. Kaip Tarybos narys, matau ir kitą opią problemą: savivaldybė labai gaišta laukdama lėšų pradėtiems objektams įgyvendinti arba užbaigti. Valstybės finansavimas ateina lėtai, nenuosekliai, brangsta darbai. Kai kuriuose objektuose darbai juda labai lėtai, net  po keletą metų. Tokia praktika, kai pinigai skiriami po nedidelę sumą ir ne vienerius metus, trukdo greitai ir sklandžiai kurti gerovę rajone.

Tikiu, kad galime sukurti Lietuvą, kurioje norėtųsi gyventi!

Pasak rajono mero S. Grinkevičiaus (kairėje), Lietuvai reikia tokių kaip Saulius Sinickis – iniciatyvių, jaunų ir teisiškai raštingų žmonių.

liberalus