Naujieji Apytalaukio dvaro šeimininkai tikisi jį paversti traukos centru ir kultūros židiniu

2018-02-02 / Kėdainių skyrius
Naujieji Apytalaukio dvaro šeimininkai tikisi jį paversti traukos centru ir kultūros židiniu

Praėjusį trečiadienį Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis ir VšĮ „Apytalaukis“ direktorė Rimutė Škudienė pasirašė sutartį, kuria viešajai įstaigai perduodama Apytalaukio dvaro sodyba. Naujų sodybos šeimininkų planai – atlikus dvaro rūmų paveldo tvarkybos ir statybos darbus, pritaikyti dvarą kultūros ir verslo reikmėms, atverti lankytojams ir padaryti gyvybingu traukos centru bei kultūros židiniu.

„Pasitikiu VšĮ „Apytalaukis“ vadove Rimute Škudiene, kuri iš tikrųjų yra nuveikusi daug gražių darbų. Direktorė ryžosi atgaivinti Apytalaukio dvarą, padaryti jį patrauklų ir prieinamą mums visiems. Tikiuosi, kad po kelerių metų atnaujintas Apytalaukio dvaras taps Kėdainių krašto puošmena“, – kalbėjo Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, kuris džiaugėsi, kad dvaras pagaliau rado šeimininkus.

VšĮ „Apytalaukis“ perduoti septyni dvaro sodybos pastatai, iš kurių penki yra įrašyti į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Tai – rūmai, bokštas, šunidė ir du kumetynai.

VšĮ „Apytalaukis“ direktorės padėjėja Snieguolė Surblienė viliasi, kad Kėdainių krašte atgims dvarų kultūra.

„Džiaugiamės perėmę Apytalaukio dvarą. Mums svarbu kuo skubiau pradėti kultūros paveldo objektų tvarkybos darbus. Todėl šie metai nusimato ypač darbingi. Būtina pašalinti daugelį avarinių grėsmių, sutvirtinti dvaro pamatus ir sienas. Ateityje dvarą norime pritaikyti kultūrinei ir edukacinei veiklai. Manome, kad Apytalaukio dvaras trauks vietinius gyventojus ir turistus“, – kalbėjo S. Surblienė.

Viešajai įstaigai laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis Apytalaukio dvaro sodyba perduodama panaudos pagrindais 20-iai metų, sodyba savivaldybai priklauso nuosavybės teise. Sutarties pasirašyme dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė bei savivaldybės administracijos Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė.

Apytalaukio dvaras yra paveldo objektas – dvaro išorė ir vidus bus atkurtas pagal ikonografinę medžiagą, kuri yra studijuojama.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543, 69557

liberalus