Kovo 5 dieną Jonavos kultūros centre vyks diskusija „Cherchez la femme“

2020-03-01 / Jonavos skyrius
Kovo 5 dieną Jonavos kultūros centre vyks diskusija „Cherchez la femme“

Kovo 5 dieną 18:00 val. Jonavos kultūros centro mažojoje salėje (Žeimių g. 15) vyks diskusija moterų teisių ir lyčių lygybės tema „Cherchez la femme“, skirta tarptautinei moterų solidarumo dienai paminėti.

Šiuo renginiu siekiama atkreipti didesnį visuomenės dėmesį į lyčių lygybės temą, paskatinti platesnę diskusiją apie tai, kas išvis yra moterų teisės, kokia yra tikroji tarptautinės moterų solidarumo dienos prasmė, pasikalbėti apie moteris kamuojančius sunkumus profesinėje srityje ir asmeniniame gyvenime dėl vis dar aktyviai, ypač regionuose vyraujančios diskriminacijos lyties pagrindu.

Į diskusiją atvyks ir savo mintimis su renginio dalyviais dalinsis parlamentarė, Seimo Švietimo komiteto narė ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio partijos pirmininkė, šachmatų didmeistrė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Taip pat iš sostinės atvyks Žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos komunikacijos skyriaus vedėja Mintautė Jurkutė, o Jonavą atstovaus rajono savivaldybės tarybos narė, konservatorė Aldona Balutienė.

Diskusiją moderuosiantis rajono savivaldybės tarybos narys Žilvinas Galimovas džiaugiasi, kad į Jonavą diskusijai pavyko suburti keturias savo srityse gerai žinomas ir gerbiamas prelegentes: „Tikiuosi, kad jonaviečiams bus įdomi ši diskusija, kurioje dalyvaus puiki prelegenčių kompanija. Jonavoje tokių rimtų diskusijų visuomenei aktualiomis temomis tikrai maža, tad noriu tikėti, kad mūsų mieste pasiūlos nėra ne dėl paklausos nebuvimo, o dėl iniciatyvos trūkumo ir labai maloniai kviečiu jus visus kovo 5 dieną pasimatyti ir prasmingai praleisti ketvirtadienio vakarą.“

liberalus