Jonavos liberalų pirmininko Ž.Galimovo pareiškimas dėl Baltarusijos piliečių palaikymo

2020-08-14 / Jonavos skyrius
Jonavos liberalų pirmininko Ž.Galimovo pareiškimas dėl Baltarusijos piliečių palaikymo

Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys, liberalų sąjūdžio Jonavos skyriaus pirmininkas Žilvinas Galimovas šiandien išplatino pareiškimą dėl Baltarusijos piliečių palaikymo.

 

Pranešimo tekstas:

Gerbiamieji, tai, kas šiuo metu vyksta Baltarusijoje, galimai yra istorinio lūžio akimirka. Mūsų kaimyninės valstybės piliečiai išėjo į gatves, siekdami liberalios demokratijos Baltarusijoje ir krauju susitepusio diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos valdymo eros pabaigos. Dažnai galvojama, kad savivalda tėra vietinis žaidėjas, negalintis daryti įtakos nacionaliniuose ar geopolitiniuose procesuose, tačiau tai netiesa. Šiandien baltarusiams ypač reikalingas moralinis palaikymas, nes jie daugiau nieko neturi – jų nepalaiko neteisėtos valdžios struktūros, žmonės mušami, areštuojami, murkdosi kraujo balose ar net miršta, tad kiekvienas moralinis palaikymo gestas turi didžiulę emocinę prasmę. Juk ir mes patys dar iki šiandien su malonumu prisimename ir akcentuojame, kaip Islandija pirmoji pasaulyje pripažino mūsų suverenitetą, todėl turėtume suvokti, ką reiškia tarptautinis palaikymas taikioje kovoje prieš nelegitimaus diktatoriaus nelegitimius veiksmus.

Todėl raginu drauge išreikšti politinę poziciją ir pasmerkti Baltarusijos diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos veiksmus prieš taikius, liberalios demokratijos siekiančius Baltarusijos žmones. Ir tuo pačiu Jonavos kultūros centrą raginu rugpjūčio 23 dieną organizuoti autobusus ir kviesti žmones kartu vykti į Laisvės TV organizuojamą pilietinę palaikymo akciją – Baltijos kelio pakartojimą žmonių grandine susikimbant nuo Vilniaus iki Baltarusijos. Tikiu, kad kiekvienas politinis pareiškimas ir pilietinis veiksmas suteiks moralinės stiprybės mūsų broliams ir seserims kovoje dėl savo ir savo šalies laisvės.

Мне падаецца што гэты Беларускі шлях да свабоды! Дзякуй і Жыве Беларусь!

liberalus