Savivaldybei konkrečius pasiūlymus pateikę liberalai taip pat ragina gyventojams suteikti daugiau informacijos apie koronavirusą

2020-03-17 / Jonavos skyrius
Savivaldybei konkrečius pasiūlymus pateikę liberalai taip pat ragina gyventojams suteikti daugiau informacijos apie koronavirusą

Vyriausybei paskelbus karantiną visoje šalies teritorijoje ir įvedus įvairius apribojimus karantino paskelbimo laikotarpiu, dalis visuomenės ir verslas patirs finansinių sunkumų, todėl Jonavos liberalai šiandien pateikė keletą pasiūlymų Jonavos rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkui, savivaldybės administracijos direktoriui Valdui Majauskui ir kviečia savivaldybę prisidėti prie verslą ištiksiančių neigiamų ekonominių padarinių sušvelninimo.

Gyventojus ir verslą paveiksiančius iššūkius iš dalies spręsti pradėjo Lietuvos Respublikos Finansų ministerija, kuri kartu su kitomis ministerijomis parengė ekonominių ir finansinių priemonių planą, kurį vakar patvirtino Vyriausybė ir kurį šiandien visą dieną svarstęs priėmė Seimas.

Ekonominių ir finansinių priemonių plane yra įrašytos ir rekomendacijos savivaldybėms, todėl Jonavos rajonas neturėtų likti nuošalyje. Dėl šios priežasties savivaldybės tarybos nariai, liberalai Žilvinas Galimovas ir Kęstutis Macionis prašo savivaldybės administracijos direktoriaus atsižvelgti į Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimto ekonominių ir finansinių priemonių plano rekomendacijas savivaldybėms ir:

– Sudaryti galimybę gyventojams, dėl karantino netekusiems visų arba reikšmingos dalies savo pajamų, atidėti arba išdėstyti komunalines įmokas ir mokėjimus už šilumos energiją;

– Atidėti dėl karantino metu įvestų veiklos ribojimų neigiamas finansines pasekmes patiriančio verslo komunalines įmokas ir mokėjimus už šilumos energiją.

Vis dėlto Jonavos liberalai greta šių rekomendacijų papildomai tuo pačiu siūlo perimti gerąją kitų savivaldybių patirtį bei imtis įgyvendinti daugiau priemonių, kurios padėtų jonaviečiams šiek tiek lengviau gyventi per ir po karantino. Savivaldybės administracijos direktoriui siūloma:

– Įsigytus verslo liudijimus pratęsti kitiems metams atitinkamam laikotarpiui toms paslaugoms, kurių teikimą suvaržo karantinas ir kurių niekaip neįmanoma bent didžiąja dalimi teikti nuotoliniu būdu;

– Netaikyti nuomos mokesčio už karantino laikotarpį savivaldybės patalpų nuomininkams, jei jie dėl karantino priemonių negalėjo vykdyti veiklos arba ji buvo esmingai teisiškai apribota.

„Manome, kad savivaldybė turi imtis atitinkamų priemonių tinkamai reaguojant į šiandieninę nestandartinę situaciją. Įvedus karantiną, daug asmenų patirs vienokių ar kitokių finansinių sunkumų, tad sveikintiną Vyriausybės iniciatyvą turime palaikyti ir mes, kad gyventojai ir verslas patirtų kaip įmanoma mažesnius nuostolius“, – teigė Ekonomikos, finansų ir verslo plėtros komiteto pirmininkas, tarybos narys K.Macionis.

Be ekonominių sprendinių, Jonavos liberalai taip pat atkreipia dėmesį ir į būtinybę informuoti visuomenę aktualiais ir svarbiais su koronavirusu susijusiais klausimais, kad jonaviečiai nuolatos jaustų situacijos pulsą. Todėl administracijos direktoriaus prašoma:

– Viešai informuoti visuomenę, kokie realūs mūsų ligoninės pajėgumai priimti nuo koronaviruso užsikrėtusius asmenis ir kokie turėtų būti galimai užsikrėtusių jonaviečių veiksmai;

– Suteikti informacijos apie tai, ar visi mūsų ligoninės medikai aprūpinti visomis svarbiausiomis saugos priemonėmis;

– Pateikti detalesnę informaciją apie tai, kuriose tiksliai apgyvendinimo įstaigose gali saviizoliuotis iš užsienio sugrįžę jonaviečiai, jeigu jie to negali padaryti namuose, ir internetinėje savivaldybės svetainėje viešai sukelti tokių vietų sąrašą bei pilną, tikslią ir išsamią informaciją, tuo pačiu pateikiant daugiau informacijos ir privatiems subjektams dėl galimybės pasirašyti sutartį su savivaldybe ir priimti saviizoliuotis norinčius, bet to namie negalinčius asmenis;

– Apsvarstyti galimybę, kaip savivaldybė galėtų prisidėti organizuojant būtiniausių maisto produktų aprūpinimą rizikos grupėje esantiems senyvo amžiaus asmenims, kad pastariesiems nereiktų rizikuoti savo sveikata ir saugumu išeinant iš namų apsipirkti.

„Su savivaldybės administracijos direktoriumi šiandien telefonu trumpai pasišnekėjome apie susidariusią situaciją ir mūsų pateiktus pasiūlymus. Bet kokiu atveju, reikės didinti rezervą, galbūt kai kuriems mūsų pasiūlymams reikės tarybos pritarimo. Išreiškiau politinę paramą visiems protingiems ir racionaliems sprendimams, kurių bus imtasi, kad tiek pats koronavirusas, tiek dėl jo kylančios problemos kuo mažiau paveiktų visuomenę, jos sveikatą ir rajono ekonomiką. Labai tikiuosi, kad į mūsų pasiūlymus bus atsižvelgta, nes šis nuoširdus prašymas priimti reikiamus sprendimus bei pateikti svarbią informaciją visuomenei yra svarbus tam, kad būtų užtikrintas tiek fizinis, tiek psichologinis jonaviečių saugumas“, – teigė Jonavos liberalų pirmininkas, tarybos narys Ž.Galimovas.

 

Susipažinti su Jonavos liberalų kreipimosi tekstu galite paspaudę šią nuorodą: 2020-03-17 del pasiulymu pateikimo

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybės / lrv.lt nuotr.

liberalus