Kėdainių meras Saulius Grinkevičius: „Gatvių ir perėjų apšvietimui skyrėme ir skirsime daug dėmesio“

2018-01-10 / Kėdainių skyrius
Kėdainių meras Saulius Grinkevičius: „Gatvių ir perėjų apšvietimui skyrėme ir skirsime daug dėmesio“

Pastaruosius trejetą metų Kėdainių rajono savivaldybei daug dėmesio skyrus miesto ir rajono gatvių bei perėjų apšvietimo modernizavimui, rezultatų ilgai laukti nereikėjo – gyventojai jaučiasi saugesni, taip pat ženkliai sumažėjo nukentėjusių žmonių.

2013 metais Kėdainių miesto perėjose buvo sužeista dešimt žmonių, 2015 metais, po truputį įsibėgėjant apšvietimo modernizavimo darbams, šis skaičius sumažėjo dvigubai. 2016-aisiais nukentėjo du žmonės.

Taupyti gyvybės ir sveikatos sąskaita negalima

Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus teigimu, kraštiečių saugumas visada buvo prioritetas, nes taupyti gyventojų gyvybės ir sveikatos sąskaita jokiu būdu negalima.

„Matėme, kad sužeistųjų perėjose kasmet vis daugėja, todėl privalėjome imtis nors ir brangiai kainuojančių, tačiau kardinalių priemonių. Viena jų – atnaujinti susidėvėjusią ir neefektyviai veikiančią gatvių ir perėjų apšvietimo sistemą. Dabar jau matome, jog miesto ir rajono gatvėse tamsiu paros metu yra daug šviesiau, todėl žmonės gali jaustis daug saugesni“, – sakė S. Grinkevičius.

Ir šiemet toliau tęsiami pradėti darbai

Šių metų sausio mėnesį toliau tęsiami pradėti darbai. Naujas apšvietimas bus įrengtas Chemikų gatvėje, Kėdainių mieste, taip pat V. Koncevičiaus gatvėje, Pelėdnagiuose.

„Per trejetą metų pagerėjo gatvių apšvietimo kokybė. Tad kėdainiečiai jaučiasi saugiau vaikščiodami vakarais, o perėjas tapo saugiau pereiti gatvę tamsiu paros metu. Šiandien galime pasidžiaugti – turime trisdešimt kryptinių apšvietimu apšviestų perėjų, kurios įrengtos Kėdainių mieste ir rajone – Labūnavoje, Dotnuvoje, Šėtoje“, – sakė S. Grinkevičius.

Apšvietimui skirta daugiau nei 100 tūkst. eurų

Vienos perėjos apšvietimo įrengimas kainuoja apie tris tūkstančius eurų. Tad vien perėjoms apšviesti iš rajono savivaldybės biudžeto skirta 100 tūkst. eurų.

„Be abejonės, gyventojai pastebi ir gatvių apšvietimą. J. Basanavičiaus ir dalyje Respublikos gatvių įrengti modernūs LED šviestuvai. Pastarojoje gatvėje metalinės atramos su natrio šviestuvais pakeistos į modernius ir elektros energiją taupančius LED šviestuvus. Tai leidžia ir taupyti elektros energiją, ir prailginti apšvietimo laiką. Taip pat Šlapaberžėje, Šėtoje ir Nociūnuose buvo atliekami apšvietimo atnaujinimo darbai. Vien 2017 metais apšvietimo Kėdainių mieste ir rajone modernizavimui iš savivaldybės biudžeto skirta daugiau nei 102 tūkst. eurų“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Atlikti rekonstrukcijos darbai

Kėdainių mieste modernūs LED šviestuvai įrengti dalyje J. Basanavičiaus gatvės (nuo Sporto arenos iki Basanavičiaus g. ir Šėtos g. sankryžos), Rasos gatvėje, dalyje Respublikos gatvės (nuo J. Basanavičiaus g. ir Respublikos g. sankryžos iki Respublikos g. Nr. 8A). Kruopinių gatvės dalyje (nuo M. Daukšos g. ir Kruopinių g. sankryžos iki M. Daukšos g. Nr. 4, 6, 8, 10, 14, 16, 20A, 18) sumontuotos metalinės atramos su natrio lempų šviestuvais. Tokie pat apšvietimo rekonstrukcijos darbai atlikti ir Šilelio, Šermukšnių ir Vilniaus gatvėse. Apšvietimas įrengtas ir Pavasario gatvėje (nuo Mindaugo g. ir Pavasario g. iki Pavasario g. Nr. 37).

Dėmesys ir atokesnėms rajono vietoms

„Nors Kėdainių mieste automobilių ir pėsčiųjų srautas daug didesnis nei rajono vietovėse, tačiau ir ten dėl menko gatvių apšvietimo kyla gausybė problemų. Todėl didelį dėmesį skyrėme ir atokesnėms vietoms, nes ir ten žmonės taip pat nori jaustis saugūs. 2017-aisiais mūsų rajone atnaujinta apšvietimo tinklų už beveik 46 tūkst. eurų“, – teigė S. Grinkevičius.

Natrio lempų šviestuvai įrengti Pelėdnagių seniūnijos Nociūnų kaime, Jagminų gatvėje.

Didžiuliai apšvietimo tinklų rekonstrukcijos darbai atlikti Dotnuvos seniūnijoje, Šlapaberžės kaime, kur sumontuoti 77 vienetai natrio lempų šviestuvų.

Apšvietimo tinklai rekonstruoti ir Šėtos miestelio Čeponiškių, Sodų, Kauno, Ukmergės gatvėse.

Naujai apšviesti ir trys Gudžiūnų seniūnijos kaimai – Antanava, Antušava ir Jokūbaičiai.

Situacija yra nuolat stebima

Kėdainių rajono gatvių apšvietimo modernizavimo darbai bus tęsiami ir toliau, nors situacija, lyginant su buvusia prieš keletą metų, yra ženkliai pasikeitusi į gerąją pusę.

„Taip pat artimiausiu metu turėtume užbaigti darbus ir Gudžiūnų seniūnijos Alksnėnų kaime. Tikimės, kad šiemet mums pavyks modernizuoti gatvių apšvietimą ir pagrindinėse Kėdainių gatvėse. Tad jau 2018 metais čia gyvenantys kraštiečiai galės džiaugtis apšviestomis gatvėmis, nes svarbiausia – žmonių saugumas tamsiu paros metu. Todėl gatvių ir perėjų apšvietimui skyrėme ir ateityje skirsime daug dėmesio“, – sakė S. Grinkevičius.

Rajono vadovo teigimu, situacija Kėdainių miesto gatvėse ir keliuose yra nuolat stebima. Esant reikalui, bus imtasi visų galimų priemonių situacijai gerinti.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, 69543, 69557

liberalus