Kaune dar vienas mokslo ir verslo sinergijos pavyzdys

2015-12-02 / Kauno miesto skyrius
Kaune dar vienas mokslo ir verslo sinergijos pavyzdys

Kauno technikos kolegijoje atidaryta viena moderniausių Baltijos šalyse elektronikos montažo laboratorijų, kurioje lietuviai rengs pagal IPC standartą sertifikuotus specialistus. Iki šiol tokie elektronikos pramonės įmonėms reikalingi darbuotojai buvo sertifikuojami kaimyninėje Lenkijoje.

Laboratorijos įkūrimas – sėkmingo mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdys. Jos įkūrimą finansavo elektronikos gamybos paslaugas teikianti bendrovė „Kitron“. Verslo įmonė valstybinei kolegijai neatlygintinai skyrė daugiau kaip 100 000 Eur, už kuriuos įsigyta laboratorijos įranga, baldai, kolegijos dėstytojas įgijo IPC trenerio licenciją.

„Elektronikos inžinerija vadinama naująja IT, šios srities specialistų poreikis nuolat auga. Elektronikos krypties studijas renkasi motyvuoti, aukštais balais egzaminus išlaikę jaunuoliai. Mūsų užduotis – suteikti jiems kokybišką, darbo rinkos poreikius atitinkantį išsilavinimą. Įkurta laboratorija elektronikos studijas pakels į naują kokybinį lygmenį. Nuo šiol studentai praktinius įgūdžius formuos gamybinei patalpai artimoje aplinkoje, pagal tarptautinio IPC standarto reikalavimus“, – pasakojo Kauno technikos kolegijos direktorius Nerijus Varnas.

Direktoriaus teigimu, atvejis, kai valstybinė aukštoji mokykla sulaukia tokio mąsto privačios bendrovės investicijų, mūsų šalyje yra unikalus. Savo ruožtu kolegija įsipareigojo ne tik teikti paslaugas verslui, bet ir dalį už privačių bendrovių darbuotojų mokymą gautų lėšų skirti laboratorijos išlaikymui ir atnaujinimui.

„Kaune įsikūrusi „Kitron“ gamykla plečiasi – didiname gamybos apimtis, vystome naujus produktus, kuriame prototipus, tam reikia vis daugiau kvalifikuotų darbuotojų, tačiau rinkoje jų trūksta. Atėjo metas, kai į problemą reikėjo pažvelgti sistemiškai. Nesprendėme investuoti į aukštųjų mokyklų infrastruktūrą tam, kad būtų rengiami reikalingų kompetencijų turintys specialistai“, – teigė UAB „Kitron“ generalinis direktorius Mindaugas Šeštokas.

Kauno miesto vicemeras Simonas Kairys džiaugėsi, kad naujoji laboratorija patenkins mūsų šalies rinkos poreikius, čia mokysis ne tik studentai, bet ir bus apmokomi bei sertifikatus gaus Lietuvoje veikiančių elektronikos įmonių darbuotojai. „Džiugu, jog tokios įmonės kaip „Kitron“ duoda tokius pozityvius impulsus akademiniam miestui Kaunui. Noriu atkreipti dėmesį ir į Kauno technikos kolegiją, kuri, panašu, užčiuopė teisingą kryptį, kaip prisitaikyti šiuolaikiniame pasaulyje, ruošiant specialistus įvairiausiose techninėse kryptyse. Kai turi tikslus, turi planą, kaip jų siekti, rezultatai ateina savaime!“, – sakė Kauno vicemeras.

liberalus