Marius Gurskas: Laisvė turi žengti kartu su atsakomybe

2020-06-22 / Kauno miesto skyrius
Marius Gurskas: Laisvė turi žengti kartu su atsakomybe

Artėjančiuose Seimo rinkimuose Panemunės apygardoje Liberalų sąjūdžiui atstovaus Marius Gurskas.

Šokis – žmogaus laisvės išraiška, nelaisvi žmonės nešoka. Beveik 25 metus mane visur lydėjo šokių ritmai – nuo tautinių iki sportinių šokių. Tai yra mano didžiausias hobis, atvedęs iki daugybės šokių švenčių ir čempionatų.

Mano įsitikinimai ir tikslai Seimo rinkimuose taip pat siejasi su laisve ir atsakomybe, dviem pamatinėmis vertybėmis. Politiką matau kaip vieną iš pagrindinių instrumentų organizuoti, tvarkyti ir gerinti valstybės bei jos piliečių gyvenimą. 

Gimiau ir augau Dzūkijos sostinėje Alytuje, daugiau nei 10 studijų metų prabėgo Kaune, Vytauto Didžiojo Universitete (VDU), Politikos ir diplomatijos fakultete, kur studijavau doktorantūroje. Dar studijų metais pradėjau dirbti Užsienio reikalų ministerijoje, per aštuonerius darbo metus sukaupiau didelę užsienio politikos, viešosios diplomatijos projektų valdymo ir strateginės komunikacijos darbo patirtį. 

Vienerius metus dirbau Kultūros ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vadovu, dabar daugiau nei 3 metus dirbu Vyriausybės kanceliarijoje, esu Lietuvos įvaizdžio grupės vadovas. Šiuo metu, kartu su kolegomis, ruošiame vieningą šalies pristatymo užsienyje strategiją. 

Dėliodamas ją, pagalvoju apie savo galimą vaidmenį Seime. Net neabejoju, kad visi mano siūlymai būtų susiję su šalies žinomumo ir konkurencingumo didinimu, siekiant pritraukti investicijas, kurti gerai apmokamas darbo vietas, sudarant sąlygas sugrįžti mūsų tautiečiams iš emigracijos. 

Visada galvoju apie tokias mažas šalis kaip Izraelis, Danija. Šios šalys pasaulyje negali konkuruoti savo darbo jėga, tačiau išnaudoja savo protą ir idėjas, o taip gimsta moksliniai išradimai, geriausias pasaulyje dizainas. Kuriamos gerai apmokamos darbo vietos, kurios tapo ir tampa magnetu susigrąžinti savo tautiečius. Imkime pavyzdį iš jų.

Nepelnytai mūsų šalyje nuvertinama ir kultūra – šiandien kultūros įstaigų ir jų darbuotojų atlyginimai neatspindi milžiniško jų atliekamo darbo, ugdant ir šviečiant visuomenę.

Šiandien mes galime didžiuotis mūsų valstybės nueitu keliu, tai mūsų visų sėkmės istorija. Neturėtume sustoti, nes kasdien turime konkuruoti su kitomis šalimis siekiant pritraukti daugiau investicijų, turistų, skatinti ekonomikos augimą. 

Iniciatyvų ir kūrybiškumo neturėtų riboti pertekliniai reikalavimai. Geras pavyzdys – Žemųjų Šančių, kur gyvenu. Ne tik atnaujinta centrinė gatvė prikėlė šį rajoną – tai kūrybiška bei pilietiška bendruomenė, kuri nuolatos primena laisvės ir atsakomybės prasmę tiems, kas priima Kaunui ir miestiečiams svarbius sprendimus. 

Seimo rinkimuose linkiu pasirinkti laisvai ir teisingai. Ir nepamirškite šokti! 

liberalus