Kaune aiškesnė ir skaidresnė priėmimo į darželius tvarka

2015-12-09 / Kauno miesto skyrius
Kaune aiškesnė ir skaidresnė priėmimo į darželius tvarka

Kauno miesto taryba antradienį pritarė siūlymui patobulinti patekimo į darželius tvarką.  Šie pokyčiai padės užtikrinti skaidrią ir patikimą patekimo į darželius sistemą bei dar labiau sumažins laukiančių eilę.

„Šis sprendimas sudarys lygias galimybes patekti į ikimokyklines įstaigas ir bus daug aiškesnis ir suprantamesnis tėvams, kurie ir taip patiria nemažai streso. Visi tie, kurie turės lengvatų, bus vienoje eilėje, o tų šeimų vaikai, kurie neturi lengvatų – kitoje. Pakeitimų esmė – kad abi eilės slinktųsi lygiagrečiai ir būtų naudojamas užtrauktuko principas“, – aiškino Kauno miesto tarybos narys, liberalų sąjūdžio atstovas Rimantas Mikaitis.

Šiuo metu veikianti sistema pati atrenka vaikus, kurie dėl turimų lengvatų „aplenkia“ kitus laukiančiuosius, todėl neretai pasitaiko atvejų, kuomet eilės viršuje esantys vaikai atsiduria kur kas žemiau.

„Iki šiol pagal galiojančią tvarką tų šeimų vaikai, kurie turi tam tikrų lengvatų, atsiduria prieš tuos, kurie tų lengvatų neturi. Pasitaiko atvejų, jog eilės viršuje buvę vaikai atsiduria kur kas žemiau. Natūralu, kad tokiais atvejais tėvams kyla įtarimų dėl galimo neskaidrumo“, – akcentavo liberalas R. Mikaitis.

Naujojoje tvarkoje numatyta, kad jei vaikas patenka į vieną iš prašyme nurodytų darželių ir jeigu nepageidauja likti kito alternatyviai pasirinkto darželio eilėje, tėvai turės apie tai raštu informuoti ikimokyklinės įstaigos ir savivaldybės atstovus per 10 darbo dienų. Jeigu vaikas pateks į abi tėvų pasirinktas pageidaujamas lankyti įstaigas, tėvai turės per 5 darbo dienas informuoti tą švietimo įstaigą, kurią lankys vaikas.

Dar vasarą, kartu su koalicijos partneriais išsikėlę tikslą, kad iki kitų metų rugsėjo 1-osios į Kauno miesto darželius pateks visi norintys, šiuo metu esame  pasiekę pusiaukelę. Per kelis pastaruosius mėnesius Kauno daugiafunkciuose centruose ir darželiuose įkurtos 455 naujos vietos.

Spręsti darželių trūkumą padeda ir nuo liepos pradžios Kauno liberalų iniciatyva įsigaliojusi 100 eurų kompensacijos tvarka. Į savivaldybės įkurtus darželius netilpusių vaikų tėvai, savo atžalas vedantys į privačias įstaigas, gali gauti 100 eurų mėnesinę kompensaciją.

liberalus