Simonas Kairys: Artėjantys 2016-ieji. Ar išdrįsime?

2015-12-30 / Kauno miesto skyrius
Simonas Kairys: Artėjantys 2016-ieji. Ar išdrįsime?

Aplankę artimuosius ir gimines, pasveikinę juos šventų Kalėdų proga, pradedame po truputį žengti į naujuosius metus. Tarsi verčiame naują baltą lapą, sustojame savo mintyse ir susimąstome, ką nuveikėme ir kokių tikslų norime pasiekti ateinančiais metais. Man 2015-ieji buvo neeiliniai, įspūdingi metai.

Pavasarį Kauno skyriuje įvyko pirmininko rinkimai, kurie buvo išties įdomūs, kupini azarto, lūkesčių. Svarbiausia, jog jie buvo demokratiški – tokių rinkimų galėtų pavydėti bet kuri partija ar skyrius Lietuvoje.

Pokyčių taip pat sulaukė ir Kauno miestas. Nors metai nebuvo lengvi, ypač dirbant naujoje valdančiojoje koalicijoje, džiugu, jog tiek mūsų koalicijos partneriai, tiek mes patys stengiamės būti aktyvūs ir norime parodyti, jog Kaunas nėra užkonservuotas miestas ir galime daryti pokyčius, kuriuos pastebėtų ne tik kauniečiai, bet ir visa Lietuva.

Ir dar kartą pakartosiu, jog šie metai buvo išties neeiliniai, įspūdingi. Kauno tapatybę – tarpukario modernizmo architektūrą – įvertino Europos komisija, kuri suteikė miestui Europos paveldo ženklą. Baigta paraiška, kurią teiksime į UNESCO, jog Kaunas būtų įvertintas ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Neseniai Kaunas pateko į UNESCO kūrybingų miestų tinklą dizaino srityje. Taip pat džiugu, jog tenka priimti iššūkį ir dalyvauti konkurse dėl „Europos kultūros sostinės 2022“ vardo. Ir būtent tai yra Kauno miesto strateginiai tikslai, prie kurių tenka prisidėti ir man, turiu galimybę tiesiogiai dalyvauti šiuose procesuose. Tuo aš labai didžiuojuosi, kadangi vien dalyvavimas ir siekimas tokių didelių tarptautinių tikslų yra ypač sveikas Kauno vystymuisi ateityje.

Nepamiršome ir paprastų miesto problemų, darbų, kurie yra ypač svarbūs mūsų gyventojams – tai gatvių tvarkymas, Europos sąjungos finansuojamų projektų peržiūrėjimas, Kauno miesto prioritetų išgryninimas ir nusistatymas. Drąsiai galiu sakyti, jog esame aktyvūs ir žmonės tai mato. Kaunas eina proveržio link!

Žiūrint į šiuos praeinančius metus noriu pasidžiaugti Kauno liberalų skyriaus nariais bei padėkoti Jiems už palaikymą, demokratinių vertybių puoselėjimą. Aš tikrai žinau, jog skyriumi galiu pasitikėti ir Kauno liberalai visada priima tik geriausius sprendimus. Tapti Kauno skyriaus pirmininku man buvo anaiptol ne didžiulis džiaugsmas, o supratimas, jog laukia nemenka atsakomybė. Tikrai nėra lengva derinti mero pavaduotojo, skyriaus pirmininko bei kitas atsakingas pareigas partijoje. Tačiau dabar kur kas lengviau: skyriaus nariai įsitraukia į įvairiausias veiklas, prisiima atsakomybes, įgyvendina įvairiausius projektus, ugdo savo kompetencijas. Tai nėra greiti procesai, tačiau žingsnis po žingsnio judame, rezultatai jau matomi ir tai mane labai džiugina! Pozityvi energija ir gyvybė jaučiama, ir norisi, jog su tokiu aktyvumu pradėtume ir 2016-uosius metus, kurie mums bus ypač svarbūs.

Naujaisiais ugninės beždžionės metais laukia kaip niekada didelė atsakomybė. Tai pirmas kartas Liberalų sąjūdžio istorijoje, kuomet mes turime tokį didelį visuomenės palaikymą. Ir nebegalime savęs teisinti ir sakyti, jog esame maži, kažkieno šešėlyje. Mes tvirtai stovime savo kelyje ir turime tai išsaugoti, turime kryptingai dirbti ir tikėtis gerų rezultatų Seimo rinkimuose bei lygiagrečiai dėti pamatus ir pastangas kitiems savivaldos rinkimams. Jei norime atnešti pozityvių pokyčių tiek į Kauno miestą, tiek į visos Lietuvos gyvenimą, turime padirbėti ir kiekvienas dėl to asmeniškai pasistengti! Toks, atrodytų nedidelis, bet labai svarbus iššūkis laukia mūsų ateinančiais metais.

Naujaisiais metais pokyčiai neaplenks ir Kauno miesto bei kiekvieno miesto gyventojo. Kauniečiai gali tikėtis tikrai didelio proveržio, nes ambicijų daug – nuo mokslo centro Nemuno saloje iki atnaujinto futbolo stadiono ir istorinės sporto halės Ąžuolyne. Ateinančiais metais didelį dėmesį skirsime kauniečių kasdienei veiklai bei jų gyvenimo aplinkai, parkams, kitoms viešosioms erdvėms. Norime, jog kauniečiams nereikėtų riedėti duobėtomis gatvėmis, laukti nesibaigiančioje eilėje tam, kad vaikas patektų į darželį. Norime, jog kiekvienas Kauno gyventojas matytų prasmę ir galėtų kurti savo aplinką, šeimą čia, Kaune. Stengiamės ir toliau dirbsime miestiečių labui bei toliau žiūrėsime į tuos paprastus dalykus, be kurių Kauno negalėtume vadinti sėkmingu miestu!

Norėčiau visiems palinkėti, jog ateinančiais metais atrastumėte savo sėkmės kelią. Išdrįskite būti kūrybingi! Išdrįskite įgyvendinti savo ilgai galvotas idėjas! Išdrįskite žengti žingsnius, kuriems nerasdavote laiko, motyvacijos ar jėgų. Žmogus yra savojo gyvenimo kalvis. Tai esminė mūsų vertybė.

Na, o skyriaus ir partijos bičiuliams norėčiau palinkėti susitelkimo – ore tvyranti emocija ir nuotaika yra motyvuojanti, tad išnaudokime tai artėjantiems rinkimams, kadangi sėkmingi rinkimai lemia tolimesnę įdomią veiklą ir patiems liberalams. Ateina momentas, kai reikia tam tikrus dalykus atidėti į šalį ir orientuotis į pagrindinius tikslus. Šansą turime unikalų ir būtų neatsakinga jį išnaudoti netinkamai.

liberalus