Kalėdinė socialdemokratų dovana – „vizos“ Neringos svečiams

2019-12-19 / Neringos skyrius
Kalėdinė socialdemokratų dovana – „vizos“ Neringos svečiams

Artėjant gražiausioms metų šventėms Neringos socialdemokratai „kalėdinėmis dovanomis“ nusprendė pradžiuginti Neringos miesto svečius, kurie kitų metų vasarą planuoja aplankyti miestą. Nuo kitų metų birželio 20 dienos visiems norintiems atvykti į Neringą lengvuoju automobiliu teks dar labiau paploninti pinigines ir susimokėti 30 eurų vietinės rinkliavos mokestį.

„Viešai sprendimo būtinybė aiškinama tuo, kad trūksta lėšų miesto infrastruktūros tvarkymui, neva taip pat siekiama sumažinti  pastaraisiais metais ženkliai išaugusius automobilių srautus. Deja, realybė yra kitokia: nors vietinių rinkliavų dydžiai kasmet auga geometrine progresija, bet sutvarkytų gatvių, ištiestų naujų ar rekonstruotų dviračių takų, įrengtų naujų automobilių stovėjimo aikštelių ieškoti reikia su žiburiu“, – sprendimą didinti įvažiavimo į Neringą mokestį kritiškai vertina Neringos savivaldybės tarybos opozicijos lyderis, liberalas Andrius Bagdonas.

Mokesčių didinimą kone aklai nuo centrinės Lietuvos valdžios kopijuojantys Neringos socialdemokratai reikšmingai nutyli, kad nors rinkliava yra tikslinė – surinkti pinigai vis tiek pateks į bendrą miesto biudžeto „katilą“.

„Surinkti pinigai greičiausiai niekur nedings, tačiau ar jie atiteks būtent miesto infrastruktūrai gerinti, klausimas tikrai ne retorinis. Faktas – Neringos miesto infrastruktūra yra visiškai susidėvėjusi, daugelis pėsčiųjų takų netvarkyti dar nuo sovietmečio, dviračių takas yra avarinės būklės, o daugelis automobilių parkavimo aikštelių Nidoje, Juodkrantėje, Preiloje ir Pervalkoje paskutinį remontininką matė, kai už darbus dar buvo atsiskaitoma rubliais“, – akcentuoja A. Bagdonas.

Neringos gyventojams ir ypač jos svečiams sunku paaiškinti, kodėl per pastaruosius kelerius metus nuolat didinamas įvažiavimo mokestis, o meras Darius Jasaitis kaip užsikirtusi patefono plokštelė kartoja, kad papildomi pinigai yra reikalingi įsisenėjusioms automobilių srautų sureguliavimo bei automobilių statymo problemoms spręsti. Tačiau atvykus į miestą akis bado gatvių skurdas, išsiklaipę šaligatviai ir aprūdijusiomis grandinėmis aptvertos, tuščios ir apleistos  savivaldybei priklausančios automobilių stovėjimo aikštelės.

„Čia matau bent dvi problemas. Visų pirma, jeigu yra renkamos tikslinės rinkliavos, jų panaudojimas privalo būti tikslinis. Savivaldybė turi aiškiai nurodyti, kaip, kam ir kur bus panaudoti papildomai atsiradę pinigai. Antra, manau, kad praėjus 30-iai Lietuvos nepriklausomybės metų, miesto vadovai vis dėlto turėtų inventorizuoti visą pusiasalio parkavimo sistemą. Neabejoju, kad vidinių rezervų būtų galima rasti ne tik įveiklinant apleistas savivaldybės, bet ir privačias automobilių statymo aikšteles. Tačiau kol kas atrodo, kad savivaldybės vadovams rasti bendrą kalbą su vietos verslu yra sunkiau, todėl pasirenkama eilinį kartą apkrauti didesniais mokesčiais atvykstančius miesto svečius“, – Neringos savivaldybės sprendimus kritikuoja A. Bagdonas.

A. Bagdonas Neringos socialdemokratams siūlo daiktus vadinti tikraisiais vardais – įvažiavimo į Neringą mokesčio padidinimas iki 30 eurų prilygsta, o kai kuriais atvejais ir gerokai lenkia, mokesčiui už vizas į populiariausias turistines šalis.

„Jeigu kitąmet nepabūgsite nusipirkti „vizos“ į Neringą, privalote žinoti ir tai, kad ją turėsite nusipirkti kiekvieną kartą automobiliu kirtę Neringos miesto teritorijos riboženklius. Pavyzdžiui, nusprendę aplankyti Jūrų muziejų ar dar blogiau – nuvažiavę į pačią Klaipėdą. Turtingų Kalėdų visiems Jums linki vizų režimą Lietuvai įsivedusi Neringos valdžia“, – ironizuoja liberalas A. Bagdonas.

liberalus