Juozas Šarkus: kokio turgaus reikia Druskininkams?

2015-04-07 / Druskininkų skyrius
Juozas Šarkus: kokio turgaus reikia Druskininkams?

Nors ir gausu Druskininkuose modernių prekybos centrų, tačiau turgus lieka ir toliau širdžiai miela apsilankymo vieta tiek vietiniams gyventojams, tiek ir kurorto svečiams. Miestų ir miestelių istorijose visada svarbią vietą užima turgaus aikštės. Tačiau ar tikrai dabartinis Druskininkų turgus atitinka Druskininkų , kaip kurorto poreikius? Tuo labiau, kad prasidėjus parduotuvės „IKI“ pastato rekonstrukcijai turgaus plotai matomai dar sumažės.

Turgų būna įvairių – ūkininkų , žuvų, gėlių, žolynų, sūrių, sendaikčių, taip vadinamų bagažinių ir blusų, žaislų, automobilių ir t.t. Štai kaimynystėje esantis Veisiejų turgus, veikiantis ketvirtadieniais, jau turi savo tradicijas ir yra žinomas šiame regione. Rietavo turgus, užimantis net apie 20 ha plotą, yra žemaičių ir latvių apsipirkimo rojus, nors Rietavas turi tik apie 3,5 tūkstančio gyventojų. Naujojo turgaus Klaipėdoje akcininkė yra net miesto savivaldybė.

Palangos turgus rengia tradicines turgaus šventes, į kurias kviečiami ūkininkai, gėlininkai, sodininkai, amatininkai, maisto perdirbimo įmonės. Švenčių metu organizuojamos įvairios atrakcijos, skamba linksma muzika, vilioja gardūs užkandžiai, koncertuoja dainų ir šokių ansambliai. Taigi pavyzdžių yra įvairių. Kokio turgaus reikia Druskininkams?
Mano nuomone, mūsų kurortui labai reikalinga šiuolaikinė moderni, patogi tiek prekiaujantiems, tiek pirkėjams turgavietė, kurioje vyrautų ekologiški maisto produktai, daržovės, vaisiai, uogos , miško gėrybės. Taip pat čia puikiai savo vietą rastų vietiniai bei aplinkiniai Dzūkijos amatininkai, sodininkai, dekoratyvinių želdinių ir gėlių augintojai. Žinoma, tokiam turgui ypatingai reikalingas geras privažiavimas visiems, ypatingai prekiautojams.

Tuo pačiu Druskininkų savivaldybės taryba ir administracija turėtų skatinti savivaldybės teritorijoje vystyti ekologinę žemdirbystę. Pirmiausia tai jau esamų ūkininkų skatinimas auginti ekologiškus žemės ūkio produktus. Tačiau tiek Leipalingio, tiek Viečiūnų seniūnijose tokia veikla galėtų užsiimti ir kiti ten gyvenantys bei neturintys pastovaus darbo bendruomenės nariai, ypatingai jaunimas. Juk įvairių programų šioje srityje, aktyviai remiamų Europos Sąjungos lėšomis, apstu. Reikia tiktai norėti. Tai turėtų būti viena iš strateginių, prioritetinių savivaldybės veiklos krypčių. Tuo pačiu būtų kuriamos naujos darbo vietos kaimiškose gyvenvietėse, mažėtų bedarbystė, gerėtų socialinis ir psichologinis klimatas mūsų gražiame gamtos gėrybėmis apdovanotame regione.

Taigi siūlau Druskininkų savivaldybės bendruomenės nariams aktyviai reikšti savo nuomonę dėl turgaus ir visų bendromis pastangomis, radus geriausią sprendimą nedelsiant pradėti tai įgyvendinti. Su savivaldybės tarybos bei administracijos parama tikrai galima rasti tokiam turgui gerą, patogią visiems vietą turgavietei ir taip pradėti kurti mūsų kurorto turgaus tradicijas. Tai svarbu ne tik mums, bet ir gausiems kurorto svečiams.

Dr. Juozas ŠARKUS, savivaldybės tarybos narys

 

liberalus