A. Vilčinskas: Šunys ant šieno arba patriotai – apsimetėliai

2018-06-09 / Ukmergės skyrius
A. Vilčinskas: Šunys ant šieno arba patriotai – apsimetėliai

Visai neseniai minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Valdžios vyrai prieš susirinkusią minią rėžė patriotines kalbas. Tačiau pasirodo, kad iš tiesų jie tik veidmainiauja prieš rinkėjus, nes sakytos kalbos nuo darbų smarkiai skiriasi. Ukmergės valdantieji elgiasi kaip šunys ant šieno – nei patys ėda, nei kitiems duoda…                    

Jau kurį laiką Ukmergės visuomenei keliu klausimą dėl buvusio karinio miestelio teritorijos protingo ir naudingo panaudojimo. Šis klausimas sulaukė didelio dėmesio. Gavau naujos informacijos apie karinio miestelio likimo vingius. Ėmė lįsti Ukmergės valdančiųjų „uodegos“ – nutylėti svarbūs dalykai, galintys kardinaliai pakeisti visų ukmergiškių gyvenimą.

Pasirodo, kad rajono valdžiai jau buvo siūlyta įkurdinti kariškius Ukmergėje. Krašto apsaugos ministerija karinio miestelio teritorijoje norėjo įkurti logistikos centrą ir dislokuoti kariškių batalioną. Tam būtų reikėję tik minimalių Ukmergės savivaldybės pastangų. Negana to, kariškiai žadėjo ne tik savo lėšomis įrengti apleistą karinį miestelį, bet ir išjudinti įšaldytą pietinio Ukmergės aplinkkelio projektą bei tarpininkauti pastatant taip reikalingą naują tiltą per Šventąją. Deja, be jokių viešų diskusijų šios idėjos Ukmergės valdžia atsisakė, o savo sprendimą nuo ukmergiškių nuslėpė.

Man, kaip Ukmergės gyventojui, mokesčių mokėtojui, žmogui, kuriam svarbi Lietuvos ateitis, po tokių įvykių kyla klausimas: kodėl Ukmergės valdžia be jokių diskusijų su gyventojais atsisakė svarbaus Lietuvos saugumui ir ekonomiškai labai naudingo Ukmergei pasiūlymo? Netikiu, kad tai galėtų būti piktybiškas kenkimas Lietuvos valstybei ar savo kraštui. Greičiausiai tai politinis ir ekonominis trumparegiškumas bei Ukmergės „kunigaikštuko“ siekis „pasišiaušti“ prieš centrinę valdžią. O kas žino, gal buvusį karinį miestelį labai patogu laikyti kaip Ukmergės mokesčių mokėtojų pinigų plovyklą.

Tikiuosi, kad Ukmergės valdžia sureaguos ir argumentuotai atsakys į keliamus klausimus dėl karinio miestelio likimo. Taip pat kreipiuosi į Ukmergės rajono savivaldybės tarybos antikorupcijos komisiją, prašydamas, kad ji atliktų tyrimą dėl lėšų, išleistų buvusio karinio miestelio teritorijos tvarkymui, panaudojimo tikslingumo ir skaidrumo.

liberalus