Pasaulinę sveikatos dieną – neatlygintina kraujo donorystės akcija (2014-04-09)

2015-03-27 / Akmenės skyrius
Pasaulinę sveikatos dieną  – neatlygintina kraujo donorystės akcija (2014-04-09)

Balandžio 7-ą dieną, Pasaulinės sveikatos dienos proga Akmenės rajono Liberalų sąjūdžio nariai kartu su Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Kraujo centro darbuotojais surengė neatlygintiną kraujo donorystės akciją, kurioje dalyvavo Naujosios Akmenės gyventojai.

Kasmet balandžio 7-ą dieną yra minima pasaulinė sveikatos diena. Tai puiki galimybė atkreipti visuomenės dėmesį į aktualias sveikatai problemas, ieškoti sprendimų, naudingų viso pasaulio žmonių sveikatos stiprinimui. Šią dieną Akmenės rajono Liberalų sąjūdžio nariai norėjo paminėti prasminga veikla, kuri sutelktų bendruomenės narius kokiam nors kilniam tikslui, kad galėtų paremti tuos, kuriems tikrai reikia pagalbos, kuriems mes esame, galbūt paskutinė viltis. Graži idėja kilo Jolantai Adai Januitienei – pakviesti Naujosios Akmenės gyventojus savanoriškai kraujo donorystei. Lietuvoje vis dar egzistuoja kraujo donorystės problema – nors esama daug neabejingų žmonių, aukojančių kraujo, tačiau ne visada jo pakanka, su šia problema galime susidurti kiekvienas iš mūsų, todėl buvo nutarta skatinti gyventojus prisijungti prie šios gražios ir viltį puoselėjančios idėjos, pasidalinti gerumu – tapti kraujo donorais.

Organizavimo darbų ėmėsi  Akmenės rajono Liberalų sąjūdžio narys Edvardas Stonkus, kuris į Naująją Akmenę pakvietė atvykti Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Kraujo centro darbuotojus.  Balandžio 7 dieną, 11 valandą Naujosios Akmenės poliklinikos patalpose įsikūrė komanda, kurią sudarė penki Kraujo centro darbuotojai. Po truputį ėmė rinktis žmonės, norintys prisijungti prie kraujo donorystės akcijos, visiems norintiems buvo išdalintos anketos. Užpildę anketas, žmonės buvo pakviesti atlikti procedūrą. Tapusiems neatlygintinais kraujo donorais, Kraujo centro komanda įteikė dovanėles su savo atributika, bet smagiausia buvo  matyti akcijos dalyvių šypsenas, kurie teigė, kad neapsakomas jausmas yra žinoti, kad kažkam darai gero. Gera žinoti kad, tavo paaukotas kraujas bus panaudotas padėti sergantiems kraujo vėžiu, ar ligoniams operacijų metu, po kaulų čiulpų transplantacijų, mažiesiems pacientams iš Vaikų ligoninės.

Neatlygintu kraujo donoru tapo ir Akmenės rajono savivaldybės administracijos direktorius Apolinaras Nicius, bei savivaldybės tarybos nariai Richardas Sudaris ir Albinas Klimas. Kraujo duoti atvyko ne tik Akmenės rajono Liberalų sąjūdžio skyriaus nariai, bet taip pat ir jų šeimos, bei draugai. Labai smagu buvo matyti, kad kraujo donorais panoro tapti nemažai jaunų žmonių. Prie kraujo donorystės akcijos labai noriai prisijungė ir Naujosios Akmenės motociklistų klubo „Motoratai“ nariai, kurių manymų, kraują duoti yra garbės reikalas, nes negali žinoti, kada pačiam jo prireiks.

Pakalbinti Santariškių klinikų Kraujo centro darbuotojai, teigė, jog patys nesitikėjo, tokio Naujosios Akmenės gyventojų aktyvumo, darbas vyko įtemptai, iki pat vakaro buvo norinčių duoti kraujo. Pirmenybė buvo teikiama, tiems, kas kraujo donorais norėjo tapti be atlygio. Iš viso kraujo duoti atvyko 27 žmonės, iš kurių 21 tapo neatligintinu donoru. Tai parodė, kad mūsų krašto žmonės tikrai nėra abejingi neatlygintinai kraujo donorystei.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Kraujo centras kartu su Akmenės rajono Liberalų sąjūdžiu dėkoja visiems dalyvavusiems akcijoje, jūsų dovanotas kraujas padeda ligoniams sveikti ir gelbėja jų gyvybes.Akmenes skyrius kraujo donoryste 2014 Akmenes skyrius kraujo donoryste 20142 Akmenes skyrius kraujo donoryste 20143 Akmenes skyrius kraujo donoryste 20144

liberalus