Ruošiamės rinkimams: Panevėžio r., Kauno ir Jonavos liberalai apsikeitė patirtimi

2016-03-31 / Panevėžio rajono skyrius
Ruošiamės rinkimams: Panevėžio r., Kauno ir Jonavos liberalai apsikeitė patirtimi

2016 m. kovo 30 dieną Piniavoje mūsų, Panevėžio rajono, skyriuje lankėsi Vidurio Lietuvos liberalai. Skyriaus aktyvo kvietimu į kolegišką diskusiją apie rinkimų kampanijos organizavimą ir vykdymą atvyko liberalų frakcijos Kauno m. taryboje narys ir Kauno liberalų rinkimų štabo vadovas Domas Sirgedas, kandidatas Panemunės vienmandatinėje apygardoje Tomas Eitutis ir Kauno m. skyriaus narė Nomeda Repšytė.  Prie kauniškių prisijungė Jonavos skyriaus pirmininkas, kandidatas Jonavos vienmandatinėje apygardoje Remigijus Osauskas.

Mums buvo labai svarbu ir įdomu sužinoti Kauno ir Jonavos miestų skyrių patirtį, organizuojant rinkimus, apie tai kaip sutelkti ir motyvuoti rinkimų štabo narius ir savanorius. Mūsų svečiai dalinosi savo pastebėjimais iš vykdytos durų nuo durų kampanijos, pasakojo apie asmeninių baimių nugalėjimą.  Panevėžio rajono skyrių narių spontaniškai paminėta idėja atvykti vieniems pas kitus bandomiesiems rinkėjų lankymams gan greitai tapo konkrečiais planais.  Tad tikėtina, kad Kaune, Jonavoje ir Panevėžyje į kai kurias rinkėjų duris šį pavasarį kartais belsis jungtinės Vidurio Lietuvos ir Aukštaitijos liberalų grupės.

Kaip įtikinti rinkėją, kad geriausiai jo interesus Seime atstovaus būtent Liberalų Sąjūdžio nariai, kaip užmegzti kontaktą ir atsakyti į nepatogius klausimus, kaip identifikuoti savo tikslinę rinkėjų grupę ir suplanuoti rinkimams reikalingas išlaidas – tik nedidelė dalis klausimų, į kuriuos ieškojome atsakymo bendromis jėgomis. Nors bendro ir visiems vienodo recepto kaip laimėti rinkimus nėra, visi diskusijos dalyviai sutarė, kad nuolatinis sėkmių ir nesėkmių analizavimas ir atitinkamas savo veiksmų koregavimas rinkimų metų – būtinas.

Kalbant apie konkrečius rinkimų kampanijos vykdymo planus ir bendravimo su rinkėjais formas, aiškėjo, kad miestietiška Lietuva ir kaimiška Lietuva šiandien nėra tiek skirtingos, kaip yra teigiama ne vienerius metus. Kauno ir Jonavos patirtys ir ketinimai šiems rinkimams Skyriaus aktyvui nepasirodė svetimos ar nepritaikomos. Atsakingas, šiuolaikiškas liberalų rinkėjas gyvena įvairiose Lietuvos vietovėse, – liberalams jokiu būdu negalima to pamiršti.

Atsisveikindami svečiai Panevežio rajono skyriaus aktyvui paliko vieno žodžio palinkėjimų: „Darykime“ (D. Sirgedas), „Nugalėsime!“ (T. Eitutis) ir „Komanda“ (R.Osauskas).  Taip ekspromtu gimė Panevėžio rajono rinkimų štabo vidinis motyvacinis šūkis – „Komanda! Darykime ir nugalėsime!“ Juo Panevėžio rajono skyriaus liberalai bei jų talkininkai ir vadovausis 2016 m. Seimo rinkimų kampanijos metu.

 

Daiva Juodelienė

Panevėžio rajono skyriaus pirmininkė

Nomedos Repšytės nuotraukos

 piniava 20160330 001 piniava 20160330 002 piniava 20160330 003 piniava 20160330 004

liberalus