Marijus Kaukėnas. 10 eilinio žmogaus klausimų ir atsakymų apie šiandienos Liberalų sąjūdį

2016-05-17 / Utenos skyrius
Marijus Kaukėnas. 10 eilinio žmogaus klausimų ir atsakymų apie šiandienos Liberalų sąjūdį

Turbūt nebeliko Lietuvoje nei vieno politologo, ar politinių temų apžvalgininko, kuris neišdėstė savo versijos apie Liberalų sąjūdžio partiją. Daug kritikos, nuoskaudų, neigiamo požiūrio ar įvairių prognozių partijos atžvilgiu šiandien turbūt daugelio nebestebina, tačiau netrūksta ir fantazijų ar neprofesionalių vertinimų. Galima suprasti, kai „vaizdą kraipo“ politiniai oponentai, tačiau keista, kai situacijoje nesusivokia ir politikos apžvalgininkai, visai nesenai dar konsultavę šią partiją. Kadangi daugelis liberalų šiomis dienomis sulaukia iš visuomenės nemažai klausimų, pateikiu 10 dažniausiai užduodamų klausimų ir atsakymų į juos.

1. Ar Eligijus Masiulis paėmė kyšį?
Tai paaiškės tik tada, kai bus atliktas teisėsaugos institucijų tyrimas ir viską išnagrinės teismas. Atliekant tokius tyrimus dažnais atvejais tyrimo dalyviui uždraudžiama komentuoti situaciją, nes tai gali pakenkti jam pačiam ir tyrimui. Neabejotinai, kai tik bus teisinės galimybės, Lietuvos gyventojai sužinos kaip viskas buvo iš tiesų.

2. Ar Eligijus Masiulis atsistatydino iš partijos vadovo pareigų, pasitraukė iš pačios partijos ir atsisakė Seimo nario mandato dėl to, kad yra kaltas?

Ne. Tai padarė dėl to, kad turėdamas teisinę neliečiamybę netrukdytų tyrimui įvykti greičiau ir vadovaudamas partijai jai nepakenktų. Tai tik parodo, kad tokiais atvejais taisyklės partijoje galioja visiems nariams vienodai.
Liberalų sąjūdžio partija pasitiki teisėsauga ir prie prokurorų ar kitų pareigūnų namų su plakatais nepiketuoja.

3. Ar galimai rasti pinigai Eligijaus Masiulio namuose buvo skirti partijai?
Ar buvo rasti pinigai ir į kitus su tuo susijusius klausimus atsakys tyrėjai. Tačiau Liberalų sąjūdžio partijoje naudojamos lėšos yra iš įskirtinai oficialių šaltinių (valstybės dotacijos, paskolos bankuose, 1 procento GPM parama). Kiekvienas partijos kandidatas turėjo atsidaryti asmenines sąskaitas bankuose rinkimams į kurias iš partijos sąskaitos pervedamos lėšos pavedimais. Kiekviena rinkimų kampanijos sąskaita apmokama oficialiai, o politinė reklama būna pažymėta taip, kaip dera, todėl grynų pinigų panaudojimas kampanijai yra negalimas.
Būdamas partijos centrinio rinkimų štabo (partijos organas organizuojantis rinkimų kampaniją) nariu galiu drąsiai patvirtinti, jog niekada nebuvo net ir kalbama apie kažkokius kitus lėšų šaltinius, kaip tik prieš tai paminėtus.

4. Kokių priemonių imtasi, kad būtų išsklaidytos abejonės dėl partijos finansų?
Artimiausiu metu bus atliekamas nepriklausomas finansinis partijos auditas. Partijos finansiniai ir veiklos auditai atliekami kiekvienais metais.

5. Kas sieja Liberalų sąjūdžio partiją su MG BALTIC koncernu?
Koncerno vadovai yra pažįstami su atskirais Liberalų sąjūdžio partijos, kaip ir kitų partijų vadovais.
Praėjusią savaitę Liberalų sąjūdžio frakcija Seime peržiūrėjo visus savo sprendimus ir juose kažko naudingo šiam koncernui nerado. Tuo pačiu keliu pasekė ir Liberalų sąjūdžio vadovaujama Vilniaus miesto savivaldybė, kuri patikrino visas savo sutartis ir jokių sutarčių su MG BALTIC taip pat nerado.
Per septynis metus šio koncerno vadovų neteko matyti nei viename partijos Valdybos ar Tarybos posėdyje, todėl su pačia partija nėra jokių sąsajų.

6. Kas šiuo metu vadovauja partijai?
Remiantis partijos įstatais, atsistatydinus partijos pirmininkui, laikiną vadovavimą perėmė pirmasis partijos pirmininko pavaduotojas – Antanas Guoga.

7. Kada bus išrinktas nuolatinis partijos pirmininkas?
Birželio 11 dieną įvyks neeilinis Liberalų sąjūdžio partijos suvažiavimas, kurio metu bus išrinktas nuolatinis partijos vadovas. Galimi kandidatai Europos parlamento narys Antanas Guoga, Seimo narys Eugenijus Gentvilas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir kiti partijos nariai.

8. Ar galima jau šiandien spėti kas taps naujuoju partijos pirmininku?
Ne. Liberalų sąjūdžio partijoje tokie dalykai nėra sprendžiami „po kilimu“ ir lyderiai visada yra renkami. Partija vienija per 60 skyrių, kuriuos sudaro 8000 narių. Būtent šie liberalai nuspręs kas bus naujuoju partijos vadovu, todėl neabejotinai visiems kandidatams teks gerokai pasistengti siekiant gauti jų palankumą.

9. Ar gresia partijai koks nors susiskaldymas?
Partijoje nėra jokio susiskaldymo ir pats didžiausias jos turtas – skyriai yra kaip niekada vieningi. Nors pastarųjų dienų įvykiai daugelį liberalų sukrėtė, tai privertė partijos narius susitelkti. Bus dirbama dar aktyviau ir skaidriau, kad pasitikėjimas visuomenės akyse būtų atgautas greičiau ir su kuo mažesniais praradimais. Partijoje yra daug lyderių, kurių santykiai yra kolegiški, draugiški ir konstruktyvūs. Tačiau, skirtingai nuo kai kurių kitų partijų, Liberalų sąjūdyje nuomonių skirtumai ir įvairios diskusijos yra tapę norma. Nors viešoje erdvėje galima išvysti skirtingų partijos lyderių pasisakymų ar situacijos matymų, visi vieningai sutaria, kad reikalingi pokyčiai pačioje organizacijoje, kurie tikrai nesuskaldys partijos.

10. Kas ves partiją artėjančiuose Seimo rinkimuose?
Artimiausiu metu bus parengta nauja rinkimų kampanijos strategija bei planas. Birželio mėnesio 11 dieną ne tik bus išrinktas naujas partijos pirmininkas, tačiau partijos Tarybos nariai slaptu balsavimu reitinguodami nuspręs kaip atrodys partijos rinkimų sąrašas ir kas bus jo vedliu. Pastarųjų dienų įvykiai neprivertė persigalvoti nei vieno partijos iškelto kandidato. Atvirkščiai atsirado norinčių kandidatuoti naujų, žinomų Lietuvoje žmonių. Net ir kelios dienos iki pastarųjų įvykių partijos kandidatų sąrašą papildęs olimpinis čempionas Virgilijus Alekna patvirtino, kad jo planai kandidatuoti su Liberalų sąjūdžiu nesikeičia.
Atsiprašome visų, kuriems pastarųjų dienų įvykiai sukėlė nusivylimą ir neigiamas emocijas. Tai buvo skaudžiausia pamoka visiems Lietuvos liberalams. Tačiau, kaip sakė Friedrichas Nietzsche – „Kas mūsų nenužudo, padaro stipresnius“.

liberalus