Žmogus pats priima sprendimus ir atsako už jų pasekmes

Artėjančiuose Seimo rinkimuose atstovausiu Liberalų sąjūdžiui Gričiupio-Petrašiūnų vienmandatėje ir daugiamandatėje apygardose.

Šiandien matau, kad Lietuvai ir Kaunui reikia liberalų. Ne draudimais, o galimybėmis yra kuriama geresnė ateitis. Mano pagrindinis tikslas – įtikinti kuo daugiau rinkėjų pasirinkti Liberalų sąjūdžio komandą.

Nors laisvės dešimtmečiai bėga, Seime tikrai yra ką veikti. Sėkmės atveju dirbčiau Žmogaus teisių arba Kultūros komitetuose. Problemų ir iššūkių šiose srityse apstu. Šiandien vis dar nepagrįstai atsisakoma teikti informaciją piliečiams, vis dar sudaromos kliūtys gauti informaciją žurnalistams, o kultūros, švietimo, sporto ir neįgaliųjų klausimai dažnai braukiami iš darbotvarkės, rodo, kad demokratija veikia ne taip, kaip turėtų, šlubčioja.

Pastaruosius ketverius metus Seimo retorikoje ir priimamuose sprendimuose dažnai girdime „uždrausti“, „apriboti“, „atimti“, „apmokestinti“, „nubausti“, „nebeleisti“. Kartu su kolegomis liberalais pasistengsime, jog šių žodžių Seimo priimamuose teisės aktuose ir Seimo narių retorikoje būtų kuo mažiau.

Laisvos rinkos ekonomika, minimalus valstybinis reguliavimas, asmens laisvė ir atsakomybė. Privalome tai užtikrinti. Žmogus pats priima sprendimus ir atsako už jų pasekmes.

Gimiau Kaune, bet nerūpestinga vaikystė prabėgo Jurbarke. Šeimoje užaugome trise: vyresnis brolis, jaunesnė sesuo ir aš. Tėtis kolekcionavo senovinius, istorinius, antikvarinius daiktus, tad net gūdaus sovietmečio laiku, mūsų namuose kabėjo Vytis, Žalgirio mūšio, Vytauto Didžiojo, Dariaus ir Girėno paveikslų reprodukcijos, tarpukario Lietuvos valiutos – litų kolekcija.

Būdamas 16 metų grįžau studijuoti į savo gimtąjį miestą Kauną. Čia baigiau tuometinį Kauno maisto pramonės technikumą (dabar – Kauno kolegija), Kauno technologijos universitetą (KTU), vėliau – Vilniaus dailės akademiją.

Lietuvai tik veriant Nepriklausomybės duris, iškart ėmiau dalyvauti Lietuvos atgimimo procese. Jau atkūrus Nepriklausomybę, domėjausi vykstančiais politiniais procesais kaip aktyvus pilietis, rinkėjas, rinkiminių komisijų narys. Visada jaučiau, kad galiu savo žinias ir darbo patirtį pritaikyti visuomenės naudai, tad mano gyvenimo posūkis į politiką buvo tarsi natūralus etapas.

Visa mano darbinė veikla yra susijusi su viešuoju administravimu ir kultūros vadyba. KTU dirbau Kultūros ir meno centro vadovu, Kauno miesto savivaldybėje Kultūros skyriaus vedėju, administracijos direktoriaus pavaduotoju. Šiuo metu dirbu Tautinių mažumų departamente prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Mane galite sutikti ne tik vaikštinėjantį įvairiose Kauno vietose, bet ir teatruose, sporto aikštynuose, parkuose. Visus savo draugus bei svečius atvykusius pasisvečiuoti į Kauną visada raginu pasigėrėti vienu puikiausių brandžiojo baroko architektūros šedevrų Šiaurės Europoje – Pažaislio vienuolyno ansambliu ir jį supančiomis Kauno mariomis.

Šiandien kviečiu apsispręsti ir pasinaudoti didžiausia demokratine galia – laisve rinktis ir raginu balsuoti už tuos, kurie nedraudžia.