Daug metų jau kalbama šia tema ir abiejų pusių – rodyklės sukiojimo šalininkų ir priešininkų – argumentai, man regis, išsemti. Esu įsitikinęs, kad vasaros ir žiemos laiko kaitaliojimas yra beprasmis ir šiandienos žmogui nenaudingas užsiėmimas, nes tiesiog išmuša iš greito šių dienų gyvenimo ritmo, ilgam laikui sujaukia darbotvarkę ir savijautą.
Mano galva, būtų logiška, jei Lietuvoje apsistotume ties vadinamuoju žiemos laiku, nes net keturi penktadaliai mūsų šalies teritorijos, kaip rodo tyrėjų duomenys, patenka į šią Rytų Europos laiko juostą.
Lietuva ir Europa apskritai galėtų rasti politinės valios ir atsisakyti šios atgyvenos, t.y. rodyklės sukiojimo. Kai kalbame apie visą šio reiškinio „prasmę“, apčiuopiamos laiko keitimo naudos tvirtai neįrodė jokie mokslininkų tyrimai. O tai, kad žalos irgi nenustatė, nėra priežastis gyventi ir taikytis prie chaoso.
Bemaž prieš šimtmetį, kai buvo pasiūlyta įvesti vasaros laiką, to reikėjo pramonės industrijai. Šiandien laikai pasikeitė. Seimas dar 2011 metais priimtoje rezoliucijoje ragino Vyriausybę imtis žingsnių, kad būtų atšauktas vasaros laikas, panaši pozicija pakartota pernai. Šią nuomonę parėmė ir liberalai. Tačiau sprendimų iki šios dienos nėra.
Tai pavyzdys, kai pernelyg užsisukama biurokratijos spiralėje ir neatsižvelgiama į žmonių interesus. Pačių gyventojų nuomonė šioje vietoje turėtų būti svarbiausia.
Arminas Lydeka, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas