Galutinius savivaldybių tarybų narių kandidatų sąrašus liberalai sudarys iki lapkričio vidurio

2018-10-18 / Liberalai.lt
Galutinius savivaldybių tarybų narių kandidatų sąrašus liberalai sudarys iki lapkričio vidurio

Liberalų sąjūdžio Valdyba įvertino parengtą savivaldybių tarybų rinkimų programą, kuri bus tvirtinama artimiausiame Tarybos posėdyje. Skyrių keliamų kandidatų į savivaldybių tarybų narius sąrašai turės būti pateikti iki lapkričio vidurio. Valdyba taip pat patvirtino partijos centrinio rinkimų štabo vadovą ir tarybą. Štabo vadovu tapo liberalas Arūnas Štaras, buvęs Vilniaus meras.

„Pagrindinis liberalų tikslas savivaldoje – užtikrinti, kad žmonėms savo miestuose ir miesteliuose būtų gera gyventi. Seimo narys liberalas Arūnas Gelūnas parengė Liberalų manifestą, kuriuo artimiausiu metu kreipsimės į visus laisvai mąstančius Lietuvos žmones“, – sako Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas. Manifesto tekstui Valdyba pritarė bendru sutarimu.

Rinkimų štabo tarybą sudarys štabo vadovas A. Štaras, partijos pirmininkas E. Gentvilas, štabo tarybos pirmininko pavaduotoja tapo Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Štabo taryboje taip pat dirbs liberalų kandidatas į prezidentus Petras Auštrevičius, partijos valdybos narė liberalų Panevėžio rajono skyriaus pirmininkė Daiva Juodelienė, Kauno liberalų kandidatas į merus Simonas Kairys ir kandidatų į Europos Parlamentą sąrašo lyderis, kuris paaiškės reitingavus kandidatų sąrašą.

20 liberalų sutiko kandidatuoti Europos Parlamento rinkimuose

Partijos nariai iki spalio vidurio galėjo kelti savo kandidatus Europos Parlamento rinkimams. 40 partijos narių buvo iškelti kandidatais, 20 iš jų sutiko. Sutikusių kandidatuoti sąrašas.

Tarp sutikusių yra Seimo nariai V. Čmilytė-Nielsen, Vitalijus Gailius, A. Gelūnas ir E. Gentvilas, buvęs Seimo narys, protokolo ir etiketo žinovas Arminas Lydeka bei dabartinis europarlamentaras P. Auštrevičius.

„Dar šeši iškelti pretendentai nėra apsisprendę. Kandidatai taip pat galės būti iškelti arba patys save išsikelti ir partijos Tarybos posėdžio metu. Tarybos posėdyje reitinguosime kandidatų sąrašą, rinksime sąrašo lyderį“, – akcentuoja E. Gentvilas.

Valdyba panaikino Vilniaus skyriaus sprendimą rinkimuose dalyvauti rinkiminiu komitetu

Partijos valdyba nusprendė atšaukti Vilniaus skyriaus sprendimą savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvauti komitetu. Valdybos nuomone, toks sprendimas prieštarauja partijos įstatuose ir skyriaus nuostatuose įtvirtintiems veiklos tikslams, todėl įpareigojo skyriaus vadovybę iki spalio pabaigos sušaukti dar vieną Vilniaus skyriaus narių visuotinį susirinkimą.

„Diskusijos ir debatai yra neišvengiami, tačiau manau, kad Vilniaus skyriaus sprendimas rinkimuose dalyvauti komitetu yra milžiniška žala partijai. Nenoriu prarasti žmonių, kuriuos vertinu, todėl labai tikiuosi, kad skyriaus vadovybė imsis tinkamų veiksmų“, – sprendimą Vilniaus skyriui siūlo partijos pirmininkas E. Gentvilas.

Liberalų sąjūdžio Tarybos posėdis vyks spalio 27 d. (šeštadienį) Kaune.

 

Nuotr.: Andriaus Ufarto nuotr. fragmentas

liberalus