Šią savaitę Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas liberalas Arminas Lydeka lankėsi Briuselyje, kur dalyvavo net keliose diskusijose Europos migracijos krizės valdymo klausimais.
Jis kartu su europarlamentaru Antanu Guoga ir kitais politikais pirmiausia dalyvavo Belgijos lietuvių bendruomenės, o taip pat – Briuselio debatų klubo organizuotoje diskusijoje „Pabėgėlių krizė Europoje: iššūkiai ir pasekmės Lietuvai“. Joje pasikeista nuomonėmis apie Europos Sąjungos migracijos krizės mastą, reikšmę, ES ir Lietuvos vaidmenį sprendžiant šią krizę.
A. Lydeka pažymėjo, kad migracija kaip reiškinys Europai nėra naujas ir jis niekur nedings. „Dabar svarbu suvaldyti situaciją ir užtikrinti tinkamą ES išorinių sienų kontrolę. Galbūt kai kam naudinga skaldyti Europos Sąjungos vienybę, bet mes privalome atlaikyti šį iššūkį solidariai, ne padrikai ir ne po vieną“, – teigė liberalas. A. Lydeka taip pat pažymėjo, kad nėra tiesa, kai bandoma teigti, esą Baltijos šalys nepalaiko krizės sprendimo priemonių ir neprisideda – vykstančių derybų rezultatai kalba patys už save.
Rugsėjo 23 d. liberalas taip pat diskutavo Europos Parlamento Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto posėdyje „Padėtis Viduržemio jūros regione ir holistinio požiūrio į migraciją poreikis“. Posėdyje aptarti ES lygmens veiksmai sprendžiant kaistančią situaciją. Čia buvo akcentuota kova su migracijos priežastimis, o ne padariniais, bendradarbiavimo su trečiosiomis šalimis ir tarptautinių organizacijų įsitraukimo būtinybė.
Posėdyje dalyvavę Europos Sąjungos agentūrų atstovai pristatė vieną iš krizės valdymo priemonių – vadinamųjų karštųjų centrų (angl. hot spot) koncepciją. Atsižvelgiant į ją, specialistai pagal valstybėje narėje galiojančius teisės aktus padės identifikuoti, registruoti prašymus dėl pabėgėlio statuso suteikimo, taip pat – pačius asmenis ir teiktų pagalbą minėtus prašymus nagrinėjant.