Žmogus yra turtingas tiek, kiek jis gali duoti kitiem

2019-02-19 / Kaišiadorių skyrius
Žmogus yra turtingas tiek, kiek jis gali duoti kitiem

Turbūt mažai yra kaišiadoriečių, nežinančių, kas yra Kęstas  Maroza.  Pirmiausia jis daugumai – UAB ,,Nemuno baldai“ savininkas. Ši įmonė gyvuoja ir sėkmingai dirba beveik 25 metus. Sėkmę lemia tai, kad gaminama produkcija – minkštieji baldai – yra kokybiška ir  ilgaamžė – juk kitaip tie patys klientai negrįžtų į baldų centrus net ir po 10 metų. To pasiekti nėra paprasta. Baldų rinka, pasak Kęsto Marozos, kaip ir kitos rinkos, nuolat kinta, keičiasi tendencijos, todėl reikia nuolat domėtis naujovėmis, važinėti po parodas, nebijoti investuoti. O ir vadovauti dideliam kolektyvui (ne tik keliasdešimčiai ,,Nemuno baldų“ įmonėje triūsiančių, bet ir beveik šimtui  baldų centruose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje besidarbuojančių žmonių) nėra lengva. Kadangi pats Kęstas yra darbštus, reiklus sau, atsakingas, sąžiningas,  to tikisi ir iš savo darbuotojų. Tad jei įmonėje dirbama kaip sau, tai ir  rezultatai nenuvilia – šios bendrovės baldų prekybos tinklas – pats didžiausias Baltijos šalyse. Ir dar norima plėstis.

Šis iš prigimties aktyvus žmogus (argi galima  nepastebėti  kiekvieną rytą – ar tai būtų darbo diena, ar savaitgalis – jo bėgiojančio mieste) daug dėmesio skiria ir visuomeninei veiklai. Jis yra ilgametis ir vienas aktyviausių Kauno ,,Rotary“ klubo narių, buvęs jo prezidentas. Šiuo metu  klubas vienija 57 aukštos reputacijos įvairių profesijų bendraminčius, kurie rūpinasi geresne, humaniškesne aplinka, padeda tiems, kam reikia pagalbos. ,,Žmogus yra turtingas tiek, kiek jis gali duoti kitiems. Yra garbė remti švietimo įstaigas, vaikų globos namus, pavienius vargšus, bet apie tai nereikia girtis. Jeigu duodi ir garsiai kalbi, tai – ne parama, o tik noras išgarsėti, pasireklamuoti. Tikra parama – kai jos davėjai nesiviešina“, – sako verslininkas. Klubo, į kurį renkasi kiekvieną trečiadienį, narių lėšomis  yra atlikta daugybė gerų darbų:  palengvintas gyvenimas mažiesiems diabetu sergantiems ligoniukams, pagerintos sąlygos viename Kauno vaikų darželių, suteikta solidi finansinė parama kraštietei studentei, įgyvendinti klubo Globalios dotacijos projektai… Šio klubo garbės narys yra ir Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus, kurį Kęstas Maroza  itin gerbia ir laiko autoritetu: ,,Jo Ekscelencija labai daug padarė ir vis dar tebedaro  dėl Lietuvos. Tyliai, kukliai, oriai.“ Kęsto manymu, žmonės turi padėti vieni kitiems ir finansiškai, ir morališkai, tada ir gyvenimas Lietuvoje bus šviesesnis.

Šviesesnio gyvenimo Kęstas  tikisi ir Kaišiadoryse. Niekada nemėgo būti tik stebėtojas, visada stengėsi veikti, dalyvauti. Kęstas yra ir Kaišiadorių centro bendruomenės narys. Kartu su bendraminčiais įgyvendinta gausybė projektų, organizuota labdaros akcijų, prisidėta prie miesto puoselėjimo – įrengtos poilsio zonos įvairaus amžiaus kaišiadoriečiams. Aktyviam, drąsiam, imliam naujovėms žmogui puiki erdvė tokiai veiklai – politika. Liberalų gretose jau daugiau kaip du dešimtmečius esantis Kęstas rajono savivaldybės taryboje praleido ne vienerius metus. ,,Ko einu į politiką? Savo veikla, sprendimais siekiu padėti rajono žmonėms.  Dirbdamas   taryboje pamačiau, kad dažnai svarbių sprendimų priimti sklandžiai nepavyksta dėl biurokratijos, dėl beprasmių tarppartinių rietenų,  asmeninių kai kurių žmonių ambicijų. Man norėtųsi, kad  mūsų miesto ir rajono žmonėms svarbūs klausimai būtų sprendžiami kaip versle – racionaliai, strategiškai, įvertinant rizikas, naudą, žvelgiant į perspektyvą“.  O daryti, pasak Kęsto, dar tikrai yra ką. Net ir kritišku, ne aklai Kaišiadoris įsimylėjusio žmogaus žvilgsniu žiūrint, pašnekovui atrodo, kad  Kaišiadorys  – mielas, žalias, nedidelis, bet jaukus miestas. Ir nors jis nuolat  gražėja – sutvarkytas miesto parkas,  išgražėjusi palomenio teritorija, tvarkomos poilsio zonos prie tvenkinių  – sustoti negalima. Kaišiadorių žmonės turi turėti šiuolaikinę, jų poreikius atitinkančią ne tik verslo, bet ir aktyvaus gyvenimo, poilsio infrastruktūrą, kurios šiuo metu  vis dar  stinga. ,,Visus darbus sąžiningai ir laiku turime užbaigti, kad kiekvienas kaišiadorietis didžiuotųsi šiuo kraštu ir kurtų jo ateitį“, – sako rajono savivaldybės tarybos narys Kęstas Moroza.

liberalus