Rajone reikia steigti aukštųjų technologijų parką ir laisvąją ekonominę zoną – tokia Ernesto Vaičiaus pozicija

2019-02-19 / Kaišiadorių skyrius
Rajone reikia steigti aukštųjų technologijų parką ir laisvąją ekonominę zoną – tokia Ernesto Vaičiaus pozicija

Užsispyrimas siekiant  užsibrėžtų tikslų, sąžiningumas ir gebėjimas bendrauti su įvairia auditorija – tokios išskirtinės mano brolio Ernesto  Vaičiaus savybės. Rajono tarybos nariu jis vertas būti todėl, kad tai savo miestą mylintis ir jo šviesia ateitimi tikintis žmogus. Manau, kad negalima pirma laiko spręsti, kas būtų,  jeigu būtų. Žinau tik tiek, kad visi darbai būtų atlikti tikslingai miestui ir jo žmonių gerovei kurti.

Miglė Balčiūnaitė Kazanavičienė

Pagrindinė Ernesto savybė – atkaklumas. Sūnus turi tvirtą savo nuomonę,  yra praėjęs visą biurokratinio aparato kelią kaip smulkus ūkininkas, turi šioje srityje daug patirties. Žinau, kad būdamas tarybos nariu gali padėti žmonėms lengviau kvėpuoti bent jau šioje srityje.

                                                                                             Stasė Balčiūnienė, Ernesto mama

Tėtis yra patikimas, tolerantiškas, lengvai bendraujantis žmogus. Turi pakankamai patirties, kurią gali panaudoti sprendžiant rajonui svarbius klausimus.

Vaikai Nida ir Kipras

Ernestas yra puikus vyras ir tėvas. Šeima jaučiasi mylima ir saugi su juo. Kaip ir kiekvieno žmogaus gyvenime,  iššūkiai būtini, kad žmogus susiformuotų kaip stipri, ryžtinga asmenybė. Vadovavimas įmonėms jį išmokė bendravimo, iškalbos, užsispyrimo siekiant  užsibrėžtų tikslų. Tai strateginį mąstymą ir gerą įžvalgą turintis žmogus. Iššūkiai, su kuriais teko susidurti kuriant savo netradicinį ūkį,  išmokė būti ištvermingą, gebėti įsiklausyti į kitų nuomonę, nuslopino kategoriškumą.

Žmona Daiva

Ką pasakytumėte apie  savo gimtąjį miestą žmogui, kuris Kaišiadoryse pirmąkart? 

Kaišiadorys – puikioje strateginėje vietoje esantis miestas. Dažnai sakoma, kad Vilnius ir Kaunas tėra Kaišiadorių priemiesčiai, juk didžiuosius miestus galime lengvai pasiekti tiek automagistrale, tiek geležinkeliu. Gaila, kad šiandien savo privalumų miestas neišnaudoja taip,  kaip galėtų.

Ką reikėtų padaryti, kad jaunimas norėtų gyventi  Kaišiadoryse, mielai grįžti po studijų? Ko trūksta mūsų miestui? O rajonui?

Tai lengvas klausimas. Pritraukiant jaunimą grįžti namo, neužtenka sutvarkyti miesto aikštę ir parką ar kelias miesto gatves. Europinės lėšos turi būti panaudojamos ne naujas trinkeles klojant, nes tai lengviausias kelias. Reikia steigti rajone aukštųjų technologijų parką ir laisvąją ekonominę zoną (LEZ). Atsiradus gerai apmokamoms darbo vietoms grįš ir jaunimas po studijų. Esant naujo būsto paklausai atsiras ir jo pasiūla. Tai laisvos ekonomikos dėsniai. Tauragės rajonas yra tikrai geras pavyzdys,  kaip reikia tvarkytis. Kodėl negalim mes? O ką turim šiandien mes? Kokie pas mus daugiabučiai? Vienetai jaunų žmonių ryžtasi gyventi sovietinės statybos nerenovuotuose namuose ir važiuoti į darbą po 40-80 km. Į Kauną, Vilnių.  Kaip matote, atsakymas paprastas – įgyvendinti tokius pokyčius reikia stiprios, ambicingos komandos, o svarbiausia –  politinės valios.

Ką manote apie emigraciją?

Gal būsiu nepopuliarus, tačiau manau, kad paskutiniu metu tai tampa tarsi mados tendencija ir lengvo uždarbio ieškojimu. Emigraciją puikiai apibūdina posakis „Gerai ten, kur mūsų nėra“. Dažniausiai emigruojama dėl ekonominių sumetimų, tačiau finansai, nors ir svarbi, tačiau tikrai ne pagrindinė vertybė. Mano nuomone, emigruojant prarandama žymiai daugiau nei atrandama, juk žmogus – socialinė būtybė, kurio visaverčiam gyvenimui reikalingas savas artimų giminių ir draugų ratas. Darbštus, mąstantis, išsilavinęs žmogus Lietuvoje turi ir gali rasti vietą oriam gyvenimui. Politikų pareiga tam sudaryti sąlygas.

Kokias vertybes norėtumėte įskiepyti savo vaikams? 

Pareigą, garbę. Sąžiningumą – būti sąžiningiems sau ir kitiems. Tautiškumą, pilietiškumą – mūsų tik trys milijonai.

Kas būtų Ernestas, jei nebūtų šiandien verslininkas?

Esu ūkininkas. Su šeima turime sraigių ūkį „Aspersa“, kur auginame sraiges ir gaminame ekologiškus jų produktus. O jei nebūčiau tuo, kuo esu,  greičiausiai darbuočiausi pagal specialybę – būčiau statybos inžinierius.

Į kokį gamtos reiškinį panašus Jūsų gyvenimas?

Gyvenime,  kaip ir gamtoje,  nutinka visko. Gyventi vienu ritmu, pagal vieną reiškinį neįmanoma, o gal ir neįdomu. Giedrų šiltų dienų būna daugiausia. Tačiau būna ir  audrų, lietingų dienų,  po kurių vėl šviečia saulė…

Kokie Jūsų džiaugsmai šiandien?

Didžiausias džiaugsmas – sveika ir laiminga šeima bei platus senų gerų draugų ratas.

 

Ernestas Vaičius

liberalus