Kauno liberalai į diskusiją pakvietė tautinių bendrijų atstovus

2015-10-20 / Kauno miesto skyrius
Kauno liberalai į diskusiją pakvietė tautinių bendrijų atstovus

„Tautinės bendrijos Lietuvoje: iššūkiai ir ateities lūkesčiai“ – taip vadinosi jau trečioji šį rudenį Kauno liberalų Savišvietos grupės organizuota diskusija visuomenei aktualiomis temomis. Renginio organizatoriai neatsitiktinai diskusijos dalyvius sukvietė į Kauno įvairių tautų kultūrų centrą. Ši, 2004 metais įkurta kultūros ir švietimo įstaiga, padeda išsaugoti tautinių mažumų kultūrinius tapatumus bei skatina pozityvią tautinių mažumų integraciją į Lietuvos visuomenę.

Pagrindinė renginio pranešėja, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Tautinių bendrijų pirmininkė, Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos narė Julija Mackevič, susirinkusiems tautinių bendrijų atstovams pristatė savo patirtį įgyvendinant įvairius tautinių mažumų projektus: kaip tinkamai paruošti paraiškas, kur ieškoti finansavimo ir kaip pritraukti privačias lėšas savo idėjų įgyvendinimui.

Po renginio viešnios pranešimo vyko dalyvių diskusija, kurią moderavo Savišvietos grupės narys Darius Gimžauskas. Į diskusiją aktyviai įsitraukė tautinių bendrijų atstovai, kurie pasiguodė, jog jaučiasi užmiršti ir nustumti į veiklų paraštes. Tačiau, taip pat paminėjo, jog pasikeitus miesto valdžiai, situacija pradėjo gerėti. Renginyje dalyvavęs Kauno miesto vicemeras Simonas Kairys su bendrijų atstovais diskutavo, kaip aktyviau įtraukti tautines bendrijas į miesto gyvenimą, sutarė, kad tautinių bendrijų atstovus pasikvies į miesto savivaldybę, kur giliau išanalizuos kylančias problemas.

Diskusijoje buvo malonu išgirsti ir optimistinių nuomonių – Kaune gimusi litvakė Bella Shirin iš Lietuvos kartu su šeima išvyko kai jai buvo 17, po daugelio metų grįžusi į gimtinę Bella čia rado labai daug teigiamų pokyčių, ir dabar stengiasi skleisti geras žinias apie Lietuvą, aktyviai kviečia savo tautiečius čia investuoti. Bella Shirin šiuo metu laukia Lietuvos pilietybės suteikimo bei lietuviško paso ir dega dideliu noru savo patirtimi ir ryšiais prisidėti prie gimtosios šalies klestėjimo.

Labai džiugu, kad po renginio sulaukėme Kauno įvairių tautų kultūrų centro direktoriaus Dainiaus Babilo laiško, kuriame tautinių bendrijų atstovai dėkojo už parodytą dėmesį, nes tai buvo bene pirmasis tokio pobūdžio renginys, vykęs ne rinkimų išvakarėse, o Liberalų sąjūdis buvo vos antroji partija susitikusi su mieste veikiančiomis tautinėmis bendrijomis.

Tikimės, kad šio renginio metu užmegzti kontaktai išaugs į gražų ir turiningą bendradarbiavimą, o Liberalų sąjūdis taps tautinių bendrijų partneriu, tinkamai atstovaujančiu jų interesus tiek Seime, tiek savivaldoje.

liberalus