Iki 1 euro sumažinta verslo liudijimų kaina kauniečiams

2015-11-26 / Kauno miesto skyrius
Iki 1 euro sumažinta verslo liudijimų kaina kauniečiams

Kauno liberalai toliau sėkmingai įgyvendina duotus pažadus rinkėjams – nuo sausio 1 d. Kaune ženkliai mažėja verslo liudijimų kainos. Savo rinkimų programoje žadėjome iki simbolinio 1 euro mokesčio sumažinti nepopuliarių verslo liudijimų kainas ir taip skatinti kauniečius dirbti legaliai.

Nuo 2016 metų net 12-ai veiklos sričių bus taikomas simbolinis 1 euro mokestis, tai: kompiuterinių žaidimų paslaugoms, batų valymui, tekstilės pluoštų paruošimui ir verpimui, medalių gamybai, medvilninių ir lininių audinių audėjams, dviračių, žurnalų bei knygų nuomai, gelbėjimo paslaugoms, taip pat kilimų taisytojams, statybinės miško medžiagos ir daigynų augintojams, meistrams, remontuojantiems gyvulių traukiamas transporto priemones, valtis, laivelius ir plaustus.

Auklių, neįgalių ir kitų asmenų priežiūros veiklos metinis mokestis nuo 120 eurų mažėja iki 60 eurų. Treneriams, jeigu jie nėra sudarę sporto veiklos sutarties, verslo liudijimai pinga nuo 450 iki 300 eurų. Iš viso verslo liudijimų kainos sumažės 43 skirtingoms veikloms.

„Tai gera pradžia. Gerai, kad žymiai sumažės auklių, slaugių ir trenerių verslo liudijimai. Turime skatinti žmones išeiti iš pogrindžio ir užsiimti viena ar kita veikla legaliai, taip mes galėsime matyti kokiomis veiklomis realiai užsiima kauniečiai“, – teigė liberalas Rimantas Mikaitis.

Tarybos sprendimu taip pat numatytos lengvatos verslo liudijimus įsigyjantiems pensininkams, darbo biržoje registruotiems bedarbiams, daugiavaikėms arba neįgalų vaiką auginančioms šeimoms, mokiniams, studentams, tradicinio amatininko statusą turintiems asmenims, individualių įmonių savininkams, ūkinių bendrijų tikriesiems nariams, gaunantiems su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusių pajamų. Jiems bus taikomos 40-80 proc. nuolaidos.

liberalus