Kai nori ir gali padėti Kaišiadorims

2019-02-19 / Kaišiadorių skyrius
Kai nori ir gali padėti Kaišiadorims

Žmonių būna įvairių. Vieni palengva žingsniuoja šio gyvenimo keliais, niekur nesikiša, dažnai yra stebėtojai, neretai – priekaištautojai  dėl vienokių ar kitokių dalykų, kiti – priešingai – eina, skuba, lekia, dalyvauja, rūpinasi, pluša, nors, sulaukę garbingo amžiaus, galėtų ir tik savimi rūpintis. Būtent tokia – aktyvi, nenurimstanti, veikli yra Kristina Baniūnienė. Į Kaišiadoris iš Ukmergės krašto kilusi Kristina  atvyko  prieš penkiasdešimt metų – baigusi Vilniaus universiteto medicinos fakultetą pagal paskyrimą pradėjo dirbti Kaišiadorių ligoninėje. Iš karto  jai buvo patikėtos atsakingos pareigos – ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja  sanitarijos – epidemiologijos reikalams. Po to gana greitai  prasidėjus reorganizacijai ir sanitarinius – epidemiologinius reikalus atskyrus buvo įkurta Sanitarijos – epidemiologijos stotis, kurios vyriausiosios gydytojos pareigos vėl atiteko Kristinai. Dar po dviejų dešimtmečių, jau atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, ši stotis tapo Higienos centru, po kurio laiko – Higienos inspekcija, Kauno visuomenės sveikatos higienos centru, filialu, Visuomenės sveikatos centru… Keičiantis darbovietės pavadinimams stabilios liko tik Kristinos Baniūnienės pareigos – ji visada rūpinosi visuomenės sveikata, užkrečiamų ligų profilaktika, žmonių darbo,  moksleivių mokymosi, darželinukų ugdymosi sąlygomis, organizavo  visuomenės švietimo renginius.

Kristina teigia, kad, lyginant su kitų miestų gyventojais, Kaišiadorių krašto žmonės  gyvena gana saugioje aplinkoje. Negalime skųstis miškų, ežerų trūkumu, gana tolokai automagistralė, neturime aplinką teršiančių didelių gamyklų, fabrikų. Nutiestas naujas dviračių takas iki miesto tvenkinių, sutvarkyta poilsio zona prie Lomenos upės, tiesiog švyti A.Brazausko parkas – džiugu ten matyti besiilsinčius, laisvalaikį leidžiančius žmones. Smagu matyti, kad kaišiadoriečiai  vis labiau pamėgo šiaurietišką ėjimą,  bėgioja,  lanko linijinių šokių treniruotes, plaukioja miesto baseine, važinėja dviračiais –  žodžiu, žmonės tampa sąmoningi, rūpinasi savo ir savo artimųjų sveikata, sveiku gyvenimo būdu, aplinka. Aktyvaus poilsio entuziastų netrūksta ir kaimo bendruomenėse.

Tačiau dar tikrai yra kuo rūpintis. Nerimą kelia nesveiko maisto vartojimas, ypač tai pasakytina apie jaunuosius rajono gyventojus – darželinukus, pradinukus, moksleivius… Jeigu ugdymo įstaigoje pasirūpinta, kad jie maitintųsi sveiku maistu, tai neretai ugdytiniai  jo nevalgo… Tai – šeimos problema, nes vaikai reprezentuoja šeimos vertybes. Tad nepaliaujamai reikia visuomenę šviesti, organizuoti įvairias sveiko maisto parodas, seminarus, susitikimus, paskaitas. „Susitikimai turi didelį poveikį – dažnai pakanka ir vieno renginio, kad pajaustum jo dalyvių ryžtą sveikai gyventi. Labai svarbus sveikatos specialistų, kūno kultūros pedagogų vaidmuo. Kokie jie – tokia bendruomenė, kokia bendruomenė – tokia tauta,“ – sako Kristina.

Ir nors prieš ketverius metus dėl amžiaus cenzo savo postą Kristina užleido, vis dar uoliai darbuojasi eidama kitas – Kauno VSC Kaišiadorių skyriaus užkrečiamųjų ligų vyriausiosios  specialistės – pareigas. Būdama rajono savivaldybės tarybos nare Kristina rūpinasi, kad įvairios sveikatos klausimus liečiančios problemos būtų greičiau sprendžiamos. ,,Bandau įtikinti savo kolegas tarybos narius, kad sveikatos paslaugos turi būti kuo arčiau žmogaus. Ir čia ne vien tik pinigų klausimas. Juk nemažai nevyriausybinių organizacijų daug ką nuveikia negalėdamos pasigirti lėšų gausa. Svarbiausiai – išklausyti žmogų ir jam padėti arba bent patarti, kur jis galėtų išspręsti savo problemą. Liberalų sąjūdis, kurio sąraše einu į artėjančius savivaldos rinkimus, vienija visus geros valios, klestinčio, modernaus rajono viziją turinčius žmones, kuriems svarbi skaidri ir vieninga savivalda, pasiturintys kaišiadoriečiai. Liberalai – galinga politinė jėga mūsų rajone, galinti įgyvendinti visus užsibrėžtus tikslus“, – sako Kristina Baniūnienė. Ir žinodamas  šios veiklios, energingos, jaučiančios atsakomybę  moters valią, ryžtą veikti imi tikėti – ji gali padėti Kaišiadorims.

liberalus