Audronė Balnionienė. Pajūrio savivaldybėms laikas sėsti prie diskusijų stalo

2015-11-04 / Liberalai.lt
Audronė Balnionienė. Pajūrio savivaldybėms laikas sėsti prie diskusijų stalo

Audronė Balnionienė yra Klaipėdos r. savivaldybės tarybos narė, opozicijos lyderė

Visą Lietuvą netruko apskrieti žinia, jog Palangos ir Neringos savivaldybės planuoja viena įvesti, o kita didinti įvažiavimo mokestį į savo žemes. Daug triukšmo kilo pasklidus žiniai, jog Neringa netrukus liks tik išrinktiesiems, o Palangos taryba susiėmusi už galvos, ką daryti, jog 5 eurų mokestis nepaliestų tūkstančių Palangoje dirbančių, teikiančių paslaugas, ar tiesiog iš Girkalių į Palangos maksimas ir iki užsukančių apsipirkti.

Smūgis pajūrio ekonomikai
Iš peties užsimoję Palangos ir Neringos merai, regis, pamiršo apgalvoti, kaip vietinių rinkliavų įvedimas paveiks ne tik turistus, bet ir šių bei aplinkinių rajonų gyventojus bei dirbančiuosius. Nepagalvojo ir ketina vienu mostu nukirsti dalį regiono ekonomikos.

Pirmiausia, tai atsilieps pačioms savivaldybėms – įvažiavimo mokestis palies savivaldybei įvairias paslaugas teikiančias įmones – brangs paslaugos, brangs komunaliniai mokesčiai vietos gyventojams.

Antras smūgis tenka pajūrio sanatorijose besigydančių lankytojams bei į tėvoniją grįžtantiems palangiškiams ar neringiškiams. Sugrįžti iš Vilniaus į pajūrį ir taip prabanga. Tačiau, ar tai rūpi dviejų kurortų merams?

Trečias smūgis tenka visam pajūrio regionui – Neringoje ar Palangoje poilsiaujantys turistai, mielai lankosi aplinkiniuose rajonuose – Kretingos dvaras, Dinozaurų parkas, HBH kompleksas, Delfinariumas ir t.t. Taip stimuliuojama viso regiono ekonomiką. Tačiau pasipinigauti užsigeidusios savivaldybės, nepasitarę su savo kaimynėmis ėmėsi veiklos iš esmės.

Kitas žingsnis – vizų režimas?
Tokie visą pajūrio ekonomiką paveiksiantys sprendimai turėtų būti aptariami Klaipėdos regiono plėtros taryboje. Iki šiol svarbiausi klausimai, taip pat ir liečiantys krašto turizmą bei ekonomiką, buvo sprendžiami septynių pajūrio savivaldybių.

Puikus gero bendradarbiavimo pavyzdys – Palangos oro uosto skrydžių plėtra. Siekiant daugiau skrydžių, kurie pagyvintų viso regiono ekonomiką, savivaldybės surėmė pečius bei finansus geram tikslui pasiekti. Tuo tarpu spręsdami naujų rinkliavų klausimus, kurie nedelsdami paveiks visą pajūrį, tiek Palangos, tiek Neringos merai nepasivargino nė informuoti Klaipėdos regiono plėtros tarybą. Gerai, kad tai tik mokesčių, ne vizų režimo klausimas.

Kas toliau?
Laikas pajūrio savivaldybėms sėsti prie diskusijų stalo – neeiliniame Klaipėdos regiono plėtros tarybos posėdyje bei šiuos klausimus spręsti iš esmės. Ne nesurenkamų „mokesčių“ skyles kamšyti įvedant naujas rinkliavas, o drąsiai svajoti dešimtmečiais į priekį ir, galiausiai, priimti sprendimus dėl patogių parkavimo aikštelių prie Palangos, ekologiško viešojo transporto sistemos bei kitų krypčių, kurios padės sukurti gerovę visame pajūrio regione.

liberalus