G. Mendoza-Herrera. Keičiu miesto veidą, kad jis taptų patogus gyventi
Architektė-urbanistė Giedrė Mendoza Herrera žino, ko reikia, kad Lietuvos miestai įgautų šiuolaikišką veidą. Liberalės projektuoti pastatai, aikštės bei kitos viešosios erdvės puošia ne tik Šiaulius, bet ir kitus Šiaurės Lietuvos miestus, pelnė tarptautinį pripažinimą.
Anot G. Mendozos Herreros, ne tik Vilnius, bet ir kiti Lietuvos miestai turi tapti šiuolaikiško, patogaus bei įperkamo gyvenimo centrais. Taip įvyks, kai miestai bus žmonių traukos centrais dėl čia kuriamų darbo vietų bei gerų gyvenimo sąlygų; kai būsto kaina bus įperkama, o miesto erdvės planuojamos atsižvelgiant į čia gyvenančių poreikius. SKAITYTI TOLIAU.
Išradingos idėjos keičia Lietuvos miestelių veidą
Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko vadovas zarasiškis Gedas Kukanauskas nepaprastas Lietuvos krašto mylėtojas, drąsiomis idėjomis užkrečiantis aplinkinius. 32 metų vyras savo darbais įrodė, kad reikia tik išradingumo ir noro, kad žmonių gyvenimas mažuose miesteliuose pagerėtų.
G. Kukanauskas dalyvavo 18 nacionalinių ir tarptautinių projektų, kurie ne tik išsaugojo Lietuvos gamtos grožį, bet ir prisidėjo prie žmonių gyvenimo kokybės gerėjimo Plungės, Molėtų ir Zarasų rajonuose. Drąsios idėjos pakeitė Platelių ežero pakrantes. Jos atgijo naujam gyvenimui. Įžuvinti Molėtų ir Zarasų krašto ežerai tapo rojumi Lietuvos žvejams. Nederlingos Zarasų krašto žemės atgijo ūkininkavimui.
Anot jauno vyro, sutekta bendruomenė ir vietos verslas, aiški vizija ir bendradarbiavimas yra trys dalykai, kurie gali padėti Lietuvos miesteliams suklestėti. „Svarbiausia, kad valdžia netrukdytų, o skatintų gyventojų, vietos verslų bei organizacijų bendradarbiavimą“, – įsitikinęs liberalas. SKAITYTI TOLIAU.
Kaip į Lietuvos regionus privilioti investuotojų milijonus
Kaip į Lietuvos regionus privilioti investuotojų milijonus ir sukurti naujas darbo vietas? Liberalo Dariaus Stankaus receptas paprastas: skirti dėmesio investuotojui, pašalinti biurokratines kliūtis ir pristatyti didžiausią Lietuvos potencialą – talentus. Pirmojo Lietuvoje privataus industrinio parko Tauragėje steigėjas D. Stankus dalinasi sėkmės formule, kaip į Tauragę pritraukė daugiau nei 40 milijonų eurų bei sukūrė daugiau nei 800 darbo vietų. „Jei tiek gerų darbo vietų pavyko sukurti Tauragėje, pavyks ir visuose Lietuvos regionuose. Tam reikia tik paprastų, savalaikių ir drąsių sprendimų“, – įsitikinęs liberalas. SKAITYTI TOLIAU