V. Pranckiečio pozicija nacionalinio saugumo klausimais liberalams kvepia prorusiškumu

2018-02-07 / Liberalai.lt
V. Pranckiečio pozicija nacionalinio saugumo klausimais liberalams kvepia prorusiškumu

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pozicija samprotaujant apie Lietuvos nacionalinį saugumą kelia daugiau klausimų nei turi atsakymų. Keista, kad vienas iš valstybės vadovų įžvelgia problemą, jog galimas kandidatas į prezidentus dirba draugiškos užsienio šalies banko atstovybėje Lietuvoje, tačiau jau po kelių minučių kategoriškai atsisako kalbėti apie koncerną, bendradarbiaujantį su įmone, kurios savininkas – JAV nepageidaujamų asmenų sąraše.

„Vienas šalies lyderių įžvelgia problemą ar kažkokias hipotetines grėsmes, kad geras ekonomistas dirba ne Lietuvos bankams. Ar jis mato patį banką kaip grėsmę nacionaliniam saugumui? Ar pačią Švedijos karalystę kaip galinčią pakenkti mūsų šaliai?“, – stebisi Liberalų sąjūdžio pirmininkas ir frakcijos seniūnas Seime Eugenijus Gentvilas.

Antradienio ryte „valstiečių“ narys V. Pranckietis atsisakė kalbėti su žurnalistu apie „Agrokoncerną“ argumentuodamas, kad įmonė niekaip nedalyvauja politikoje, nors vienintelis jos akcininkas – partijos lyderis Ramūnas Karbauskis. Šalies Seimo pirmininkas maloniai diskutuoja apie SEB banko ir Švedijos keliamus pavojus Lietuvai, tačiau užmerkia akis ir nieko nešneka apie rusiškų trąšų importą į Lietuvą.

„Kaip reikėtų suprasti? Ne šiaip prašalaičiui, o Seimo pirmininkui, ne tarpduryje, o radijo laidos metu užduodami klausimai apie JAV „Kremliaus sąraše“ esančio Viačeslavo Mošės Kantoro ir partijos kolegos bei lyderio įmonių bendradarbiavimą. Ir jis, būdamas vienu iš valstybės vadovų, nemato tame nei jokios problemos, nei apskritai reikalo komentuoti? Tokie viražai samprotaujant apie Lietuvos nacionalinį saugumą neatspindi jokios nuoseklios pozicijos“, – komentuoja E. Gentvilas.

Parlamentaro nuomone, Seimo pirmininkas pirmiausia yra vienas iš valstybės vadovų. Tad pats neatmesdamas galimybės kandidatuoti į prezidentus ir kibdamas į atlapus kitam galimam kandidatui, o tuo pačiu kategoriškai atsisakydamas kalbėti apie problemą, kurią vardu ir pavarde įvardija ne tik Lietuvos vidaus rinka, tačiau ir JAV – V. Pranckietis atrodo šališkas ir nesolidus.

„Kaip iš tokias pareigas užimančio žmogaus ir galimo kandidato į šalies prezidentus norėtųsi aiškiai artikuliuoto kalbėjimo apie nacionalinį saugumą, o ne tokių draiskalų. Ko galima tikėtis jam, tarkime, užėmus Prezidento postą? Sekančio susitikimo Kremliuje, kartu suplanavus oficialų vizitą į „Acron“ pasisemti patirties apie žemės ūkio verslą?“, – ironizuoja E. Gentvilas.

Seimo narė Aušrinė Armonaitė taip pat primena, kad vos pradėjęs darbus V. Pranckietis sausio 13-osios išvakarėse su netipiškai dideliu dėmesiu priėmė Rusijos ambasadorių, o Valstybės saugumo departamento grėsmių nacionaliniam saugumui viešose pažymose minimi ryšiai su Rusijos profsąjungomis yra daugelio „valstiečių“ Seimo narių praeityje. Valstiečių vis labiau svilinama koncerno košė akivaizdžiai turi prorusiškų priemaišų ir nors aplinkiniai kelia klausimus apie košės sudėtį ir naudą, patiems „valstiečiams“ ji kvepia it desertas.

liberalus