Seimo liberalai išsirinko naują frakcijos seniūnę, frakcijai vadovaus Viktorija Čmilytė-Nielsen

2018-12-04 / Liberalai.lt
Seimo liberalai išsirinko naują frakcijos seniūnę, frakcijai vadovaus Viktorija Čmilytė-Nielsen

Eugenijui Gentvilui dėl artėjančių savivaldos ir Europos Parlamento rinkimų priėmus sprendimą atsisakyti frakcijos seniūno pareigų, liberalai antradienį posėdyje išsirinko naują frakcijos vadovybę. Frakcijos seniūne tapo Viktorija Čmilytė-Nielsen, ją palaikė visi frakcijos nariai.

„Esu dėkinga frakcijos kolegoms už pasitikėjimą, taip pat – E. Gentvilui už puikią lyderystę iki šiol. Jis ir toliau lieka partijos pirmininku, pasiskirsčius atsakomybes bus lengviau skirti pakankamai dėmesio ir partijai, ir parlamentiniam darbui. Mano, kaip išrinktos seniūnės, tikslas, kad liberalų frakcija Seime nuosekliai atstovautų liberaliai mąstančius žmones. Stengsiuosi, kad ryžtingai oponuotume abejotinoms valdančiųjų iniciatyvoms ir konstruktyviai bendradarbiautume su kitomis opozicinėmis frakcijomis”, – akcentuoja naujai išrinkta Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė V. Čmilytė-Nielsen.

Frakcijos seniūno pavaduotoju tapo Ričardas Juška, jį frakcijos kolegos išrinko bendru sutarimu.

Trauktis iš frakcijos seniūno pareigų E. Gentvilas svarstė jau kurį laiką, o šį sprendimą lėmė artėjantys savivaldos ir Europos Parlamento rinkimai.

„Dėl artėjančių Europarlamento ir savivaldos rinkimų planavau atsistatydinti jau anksčiau. Kaip partijos vadovas planuoju aktyviai dalyvauti abejose rinkimų kampanijose. Galiausiai, būtina suteikti galimybę atsakingas pareigas užimti ir kitiems frakcijos nariams, nesilaikau jų įsikibęs ir situaciją vertinu racionaliai“, – sprendimą trauktis iš frakcijos seniūno pareigų vertina E. Gentvilas.

liberalus