Ministro keliamas chaosas susisiekimo sektoriuje – per brangus valstybei

2019-11-20 / Liberalai.lt
Ministro keliamas chaosas susisiekimo sektoriuje – per brangus valstybei

Seimo Liberalų sąjūdžio atstovai po bendro parlamento opozicinių frakcijų susitikimo su Susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevič negavo rišlių ir argumentuotų atsakymų dėl chaotiško ministro elgesio ministerijos kuruojamų valstybinių įmonių atžvilgiu, todėl tebesilaiko pozicijos, kad Susisiekimo ministras privalo atsistatydinti arba būti atstatydintas.

„Nors viešojoje erdvėje šiuo metu dominuoja akis badantis Susisiekimo ministro negebėjimas laikytis elementarių etikos standartų, mums, liberalams, dar didesnį nerimą kelia trumparegiškai pavojingas ministro požiūris į valstybės valdomas įmones. Nerišlus ir ko gero politiškai motyvuotas „Lietuvos pašto“ vadovybės pakeitimas rodo pavojingą regresą valstybės įmonių valdyme, kai požiūris į įmonę formuojamas žvelgiant ne į ilgalaikę perspektyvą, o kaitaliojamas pagal trumpalaikius politinius interesus“, – teigia Seimo Liberalų sąjūdžio pirmininkė, frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Liberalai atkreipia dėmesį į tai, kad valstybinių įmonių valdybos narių nepriklausomumas yra ne tik gerosios valdysenos standartas ir įsipareigojimas Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (EBPO), kurios nare Lietuva tapo pernai. Nepriklausomi profesionalai sudaro tam tikrą politinių užgaidų nepraleidžiantį sluoksnį tarp politikų, kurie galėtų norėti apeiti taisykles ir pasinaudoti įmonės ištekliais savanaudiškais tikslais.

„Tai, kad „Lietuvos pašto“ „virusas“ gali užkrėsti ir kitas Susisiekimo ministerijos valdomas įmones, rodo ir tokia aplinkybė, kad pavyzdžiui naujo Klaipėdos uosto vadovo planuojama ieškoti tik po valstybės įmonės pertvarkos į akcinę bendrovę, kurią dar turėtų patvirtinti Seimas. Kas galėtų paneigti, kad naujojo uosto vadovo paieškos bus sąmoningai nutęstos iki šios valdžios kadencijos pabaigos – idant finišo tiesiojoje į strateginės įmonės vadovo kėdę sėstų „savas“ žmogus – visam kitos kadencijos laikotarpiui“, – svarsto Seimo Ekonomikos komiteto narys, liberalas Eugenijus Gentvilas.

liberalus