G.Steponavičius: 150 Lietuvos organizacijų ragina skirti daugiau lėšų vaikų būreliams

2014-11-11 / Liberalai.lt
G.Steponavičius: 150 Lietuvos organizacijų ragina skirti daugiau lėšų vaikų būreliams

Vos 15 eurų (52 Lt) per mėnesį leistų kas antram Lietuvos moksleiviui po pamokų rinktis savo mėgstamą būrelį. Paremti neformalųjį vaikų ugdymą ragina daugiau kaip 150 Lietuvoje veikiančių organizacijų, daugumos politinių partijų frakcijų atstovai Seime.

Liberalas Gintaras Steponavičius ir grupė parlamentarų Seime įregistravo siūlymą įdiegti visiškai naują neformaliojo ugdymo krepšelį, kuris numatytų kiekvienam iš 72 tūkst. šalies moksleiviui po 15 eurų per mėnesį jų mėgstamam būreliui. Reikiamos lėšos (3,24 mln. eurų arba 11,2 mln. Lt) būtų skiriamos nuo ateinančių mokslo metų – 2015 m. spalio.

„Turbūt kiekvienas moksleivis turi svajonę, kurios niekaip negali išpildyti sėdėdamas mokyklos suole, leisdamas laiką kieme ar gatvėje. Reikia tikrai nedaug, kad suteiktume vaikams galimybę rinktis: konstruoti robotus, mokytis šokti baletą ar žaisti krepšinį – tegul kiekvienas sprendžia pats, o tėvams tegul būna lengviau suteikti savo vaikams laisvę“, – šiandien Seime surengtoje konferencijoje sakė G. Steponavičius.
Liberalas atkreipė dėmesį, kad šiandien būrelius po pamokų, dažniausiai dėl ribotų tėvų finansinių galimybių, lanko tik maždaug kas trečias šalies moksleivis. G. Steponavičius pažymi, kad neformalaus ugdymo krepšelis jau sėkmingai išbandytas pilotinio projekto metu keturiose šalies savivaldybėse.

Vilniuje veikiančios „Robotikos akademijos“ mokytojas asistentas – kalbantis humanoidinis robotas NAO – Seime surengtoje konferencijoje sakė, kad norint tapti protingesniu, jam ir mokiniams reikia valgyti špinatus. „Noriu daugiau bendrauti su savo draugais moksleiviais po pamokų. Taigi – atėjau į Seimą, kad paraginčiau politikus negulėti ant pečiaus ir imtis darbų“, – sakė pasaulinė dirbtinio intelekto pažiba robotas NAO.

Lietuvos moksleivių sąjungos viceprezidentas Klaudijus Melys teigė, kad po pamokų vykstantys būreliai ir neformalus ugdymas padeda išaugti kūrybiškoms asmenybėms. Neformalaus ugdymo krepšelis suteiktų naujų galimybių ne tik didmiesčių, bet ir mažuose miesteliuose ar kaimuose gyvenantiems moksleiviams.

„Mums, tėvams, labiausiai rūpi, koks vaikas išaugs. Norime, kad vaikai dar augdami atrastų savo mėgstamą veiklą, pažintų save. Žinoma, užimtumas po pamokų taip pat svarbu“, – sakė Lietuvos tėvų forumo tarybos narys Kęstutis Mikolajūnas.

liberalus