V. Čmilytė-Nielsen. Rusijos propagandos mūzos mūsų Seime

2020-08-31 / Viktorija Čmilytė-Nielsen
V. Čmilytė-Nielsen. Rusijos propagandos mūzos mūsų Seime

Rusijos propagandistai šiomis dienomis turėjo pagrindo džiūgauti. O kaipgi kitaip – Lietuvos valdančiojoje daugumoje jie rado mūzą, kuri už juos generuoja tiek antilietuviškų naujienų! Kalbu apie V. Tomaševskį ir Z. Jedinskį. Ir jų bendrininkais dėl pasyvumo tapusią valdančiąją koaliciją.

Pirmąją savaitę stebėjausi, kodėl valdančiosios koalicijos krikštatėvis R. Karbauskis ignoruoja įvykius Baltarusijoje. Jis pasisakė įvairiausiomis temomis, tik ne apie kaimynus. Santūrus buvo ir S. Skvernelis.

Nieko keisto, kad matydami tokią koalicijos lyderių elgseną prorusiškumu garsėjantys V. Tomaševskis ir Z. Jedinskis šoko į sceną. Ir taip, kad dauguma net pritūpė. O šių ponų  išsakytos mintys nuvilnijo Rytų propagandos erdvėse sodriai ir plačiai. Taip, jie labai suinteresuoti juodinti Lietuvą, jos pasiekimus bei kaimyninių šalių demokratijos alkį. Ypač šiemet, kai vos prieš metus minėjome vieną gražiausių pilietinės valios proveržių, Baltijos kelio 30-metį. O laisviems Baltarusijos žmonėms, taikiais protestais mėginantiems atsikratyti prezidento postą užgrobusio diktatoriaus.

Paskutinis V. Tomaševskio benefisas – pareiškti, kad Laisvės kelias nepavyko ir tebuvo reklamos akcija. Tai tiesiog spjūvis 50 tūkstančių jo dalyvių, tarp kurių tikriausiai buvo ir šimtai Lietuvos lenkų.

Šią mintį apie Laisvės kelio „nesėkmes“ su didžiausiu malonumu transliuoja labai daug Rusijos portalų. O kaip kitaip. Negi jie praleis tokią progą!

Ir štai tame propagandos gaivale mes pamatome, kad nei valstiečiai, nei socialdarbiečiai neturi jokių priekaištų koalicijos partneriais lenkams. „Jie remia Lietuvos poziciją Baltarusijos atžvilgiu“,- santūriai kvėptelėjo R. Karbauskis. Kas nors už Lietuvos sienų tai išgirdo? Abejoju. Bent jau tikrai ne taip plačiai, kaip visiškai priešingus pareiškimus.

Kodėl R. Karbauskis taip nuolankiai neigia realybę? Kodėl taip patogiai tyli „Tėvynės labui“ prekės ženklo siekęs S. Skvernelis? Nejaugi balso stygas gniaužia trąšų eksporto milijonai?

Taip, dovanoti pistoletus ministrams yra kur kas lengviau. Kai pagalvoji, tai yra ir už ką. Ministras taip efektyviai užspaudė biudžeto pinigus, neduodamas jų medikams ir verslui, kad po to buvo galima drąsiai padalinti po 200 eurų bedarbiams. Nesvarbu, kad staiga paaiškėjo, jog tuo puolė naudotis tūkstančiai apsukruolių. Sutaupyta kilniam tikslui. Prieš rinkimus.

Įdomu, ką dar turės iškrėsti lenkų politikai ir juos dangstantys valstiečių bosai, kad lietuviai, kaip baltarusiai, jiems išrėktų „Išeik!”.

liberalus