Lietuvos miestų bibliotekos plyšta nuo susidomėjusių vaikų, besirenkančių į Coder Dojo programavimo pagrindų kursus. Coder Dojo yra pasaulinis savanorių vedamas judėjimas, kuris skatina 7- 17 m. vaikus mokytis programuoti, kurti tinklapius, žaidimus ir kitais įdomiais metodais sužinoti daugiau apie technologijų pasaulį.
Nuo žaidimų iki rimtų IT projektų
Coder Dojo idėją į Lietuvą atvežė skaitmeninius verslus praktiškai pažįstantis europarlamentaras Antanas Guoga. Jis, kaip aktyvus skaitmeninės rinkos darbotvarkės Europos Parlamente dalyvis, buvo pakviestas tapti šio tarptautinio projekto ambasadoriumi Lietuvoje. „Šiandieniniai vaikai daug laiko praleidžia prie kompiuterių. Šie programavimo kursai skatina susimąstyti, koks mechanizmas slepiasi už kasdienių žaidimų. Dar daugiau, skatina vaikus pasitikėti savimi, domėtis daugiau nei mokykloje moko. Net patiems tapti svetainių, žaidimų, o ateityje – gal būt labai rimtų IT projektų kūrėjais“, – sako Coder Dojo Lietuva ambasadorius A. Guoga.
6000: mergaičių ir berniukų
Prie Coder Dojo iniciatyvos prisijungė ir dvi ambasadorės Lietuvoje, tai sėkmingiausio lietuviško startuolio „Vinted“ įkūrėja Milda Mitkutė ir aktorė, visuomeninių akcijų iniciatorė Beata Tiškevič – Hasanova. „Prisijungiau, nes, kad manau, jog IT technologijos ir darbas šioje srityje yra ateitis ir norisi patraukti jaunų žmonių dėmesį. O ypač esu dėl mergaičių, nes vis dar yra stereotipų, kai darbai skirsomi į vyriškus ir moteriškus. Aš esu, jog pasakyčiau, kad mergaitės gali domėtis programavimu, nes tai yra gera ateities specialybė“, – kalbėjo iniciatyvos ambasadorė Beata.
Drauge su renginio #SWITCH! komanda 2016 m. Lietuvoje bus surengta 60 programavimo užsiėmimų vaikams. „Tikimės programavimo galiomis užkrėsti 6000 vaikų. Gauname labai daug užklausų iš bibliotekų, kolegijų, mokyklų, kurios prašo atvykti į jų miestą. Į kiekvieną susitikimą ateina daug daugiau vaikų nei buvo planuota. Vien Panevėžyje programavimo pradmenis jau įgijo beveik 250 vaikų“, – teigia Coder Dojo ir #SWITCH! komandos vadovė A. Jonušė. Pasak jos, per pusantro mėnesio Coder Dojo komanda nuvažiavo 4000 km.
Supergaliomis be atlygio dalijasi IT profesionalai
Vaikus programavimo paslapčių moko IT įmonėse dirbantys ir prie projekto savanoriškais pagrindais prisijungę profesionalai. “Žmonės, esantys IT pasaulyje, realiai mato šios srities perspektyvas. Jie geriausiai supranta, kodėl privalome vaikus rimtai sudominti technologijomis. Jie perduoda vaikams programavimo žinias, kad šie dideliais žingsniais galėtų judėti į priekį. Malonu, kad jau 64 profesionalai užsiregistravo dalintis savo supergaliomis”, – sako A. Guoga. Šiuo metu
Eimantas Zaranka, vienas Coder Dojo Lietuva mentorių teigia, kad nuo mažų žingsnelių, kurių šiandien mokosi vaikai atėję į užsiėmimus, prasideda kelias į rimtą programavimą. “Mažesnieji vaikai, kuriems dar nėra 13 metų, programuoja kompiuterinius žaidimus, pavyzdžiui, kaip įveikiant įvairias kliūtis, nukeliauti iš taško A į tašką B. Vyresnieji užsiima rimtesniu projektu – kuria asmenines interneto svetaines”, – sako E. Zaranka. Būtent tokie pirmieji programavimo žingsniai ne tik skatina mąstymą ir atsikleidžia nepažintus gebėjimus, bet ir sudomina vaikus technologijų pasauliu.
Šiuo metu pasaulyje yra apie 700 Dojo klubų 57 šalyse.
Artimiausi Coder Dojo ambasadoriaus A. Guogos inicijuoti programavimo būreliai vaikams ir jaunimui vyks:
balandžio 15 d – Šalčininkuose;
balandžio 16 d. – Pasvalyje;
balandžio 16 d. – Kazlų Rūdoje;
balandžio 22 d. – Rietave;
balandžio 22 d. – Vilniuje;
balandžio 23 d. – Prienuose;
balandžio 29 d. – Kaune;
balandžio 30 d. – Šiauliuose;
gegužės 7 d. – Alytuje;
gegužės 13 d. – Akmenėje;
gegužės 14 d. – Mažeikiuose.
Išsamią informaciją ir #CoderdojoLietuva nemokamų užsiėmimų skirtinguose miestuose sąrašą ir laikus galite rasti svetainėje www.coderdojo.lt. Renginių įspūdžiai ir nuotraukos – www.facebook.com/SwitchVilnius www.coderdojo.lt