V. Čmilytė-Nielsen: „Turime imtis ryžtingų priemonių ir pademonstruoti lyderystę Baltarusijos atžvilgiu“

2020-08-11 / Liberalai.lt
V. Čmilytė-Nielsen: „Turime imtis ryžtingų priemonių ir pademonstruoti lyderystę Baltarusijos atžvilgiu“

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, reaguodama į Baltarusijoje nuo Prezidento rinkimų dienos besitęsiančius protestus, kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą, Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir Europos liberalų bei demokratų sąjungą (Alliance of Liberals and Democrats for Europe).

„Baltarusijoje vykę vadinamieji prezidento rinkimai – pasityčiojimas iš liberalios demokratijos principų ir rinkimų esmės. Tai – ir ilgalaikės ES strategijos Baltarusijos atžvilgiu neturėjimo pasekmė“, – įsitikinusi V. Čmilytė-Nielsen.

Baltarusijos piliečiai, iškeldami savo kandidatę ir balsuodami už ją, parodė savo brandą. Tačiau pergalė iš jų buvo pavogta. Todėl visi ES piliečiai ir politikai turi pademonstruoti solidarumą su Baltarusijos žmonėmis, siekiančiais demokratijos savo šalyje.

„Mes turime reikalauti ne tik, kad būtų teisingai perskaičiuoti balsai, bet ir griežčiausių sankcijų asmenims, kurie prisideda prie diktatūros Baltarusijoje stiprinimo. Visiška režimo izoliacija – vienintelis šiandien galimas atsakas. Tai reiškia ir sankcijas kitų šalių politikams, kurie bendradarbiauja su režimu“, – laiške rašo Liberalų sąjūdžio pirmininkė.

ES paramos Baltarusijai programos turi būti peržiūrėtos, finansinė parama valdžiai nutraukta, o ES įsipareigojimas ir parama Baltarusijos visuomenei – sustiprinti.

Paprasto žodinio pasmerkimo ar kritikos jau nebepakanka. V. Čmilytė-Nielsen tvirtina, kad jeigu rimtai kalbame apie ES lyderystę, tai Baltarusija yra ta šalis, kurios atžvilgiu ši lyderystė turi būti visų pirma pademonstruota.

liberalus