Seimo nariai liberalas Remigijus Šimašius ir Dainius Kreivys ragina pasinaudoti proga ir atšaukti nuo 2015 metų smulkiajam verslui – individualių įmonių savininkams, mažųjų bendrijų ir ūkinių bendrijų nariams – numatytą papildomą apmokestinimą „Sodros“ įmokomis.
Šiandien Seime vykusioje spaudos konferencijoje R. Šimašius ir D. Kreivys pristatė užregistruotą pasiūlymą Valstybinio socialinio draudimo įstatymui, kuris bus svarstomas jau gruodžio 4 dieną kartu su 2015 metų „Sodros“ biudžetu. Seimo nariai ragina atsisakyti nuostatos, kad nuo „Sodros“ įmokų būtų atleistos tik naujai įsteigtos bendrijos ir tik pirmuosius metus. R. Šimašius ir D. Kreivys siūlo, kad dabartinė smulkiajam verslui palanki mokestinė aplinka galiotų nuolatos.
Dabar Lietuvoje veikia apie 5500 mažųjų bendrijų – tai dažniausiai yra pirmieji iniciatyvių žmonių verslai, vadinamieji startuoliai.
„Vienintelis būdas išsaugoti smulkųjį verslą ir užkirsti kelią jo laidojimui – atsisakyti papildomo apmokestinimo. Didelė dalis mažųjų bendrijų steigėjų turi papildomą ar kitą pagrindinį darbą, faktiškai jau moka „Sodros“ įmokas. Todėl papildomas apmokestinimas būtų nelogiškas. Apmaudu, kad mažųjų bendrijų atstovai jau domisi savo verslų uždarymo procedūromis. Tai tik paskatins dar daugiau žmonių murkdytis šešėlyje“, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys R. Šimašius.
„Ką darysiu, jei mano verslas bus papildomai apmokestintas? Išeitis viena – uždaryti savo bendriją. Tai sužlugdytų mano verslo svajonę ir tikėjimą Lietuva“, – spaudos konferencijoje teigė iš JAV į Lietuvą grįžęs ir mažąją bendriją įsteigęs programuotojas Kęstutis Matuliauskas.
2012 metais įteisinta mažųjų bendrijų steigimo galimybė buvo vienas iš pagrindinių veiksnių, dėl kurio Pasaulio banko „Doing Business in 2014“ reitinge Lietuva pakilo į rekordines aukštumas.
Nepriėmus įstatymo pataisų, nuo 2015 m. sausio 1 d. įsigaliotų Valstybinio socialinio draudimo įstatymo nuostata, pagal kurią individualių įmonių savininkai, mažųjų bendrijų nariai ir ūkinių bendrijų tikrieji nariai būtų privalomai draudžiami nuo asmeniniams poreikiams imamų sumų, kurios per mėnesį negali būti mažesnės nei minimalioji mėnesio alga.