Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Kęstutis Glaveckas kartu su ekonomistu Gitanu Nausėda negailėjo kritikos Vyriausybės parengtam 2019 metų biudžetui. Jų teigimu, Vyriausybės fiskaliniame plane pateikta per daug optimistinė prognozė. Pranešėjai pritarė, kad valstybės sukaupto rezervo nepakaktų suvaldyti naujos krizės, o ir šis – kaupiamas per lėtai.
„Dabartinės grėsmės ir rizikos atsiranda iš to, kad monetarinę politiką ir ekonomikos augimą Europos centrinis bankas ir federalinė rezervų sistema pastaruosius 10 metų valdė remdamiesi kiekybinėmis skatinimo programomis – spausdinandami pinigus. Dabar visos skatinimo programos yra siaurinamos: amerikiečiai kiekybinės skatinimo sistemos jau praktiškai atsisakė, euro zona skelbia, kad nuo 2019 metų irgi bus baigta kiekybinė skatinimo programa ir tai turės įtakos visai ekonomikai“, – situaciją vertino Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininkas Kęstutis Glaveckas.
Jo teigimu, finansinė sistema nėra stabili ir jau dabar galima įžvelgti ekonomikos augimo lėtėjimą. Politikas įsitikinęs, kad artėjanti krizė turėtų būti kitokia nei 2008 m. inspiruota žlugusio „Lehmon Brothers“ investicinio banko ir peraugusi į tarptautinę bankų krizę, kuri buvo itin staigi ir dramatiška. Tačiau nepaisant galimo naujo ekonomikos nuosmukio švelnumo, jį lydės viso ūkio recesija ir nedarbo augimas.
Liberalų sąjūdžio frakcijos narys akcentavo, kad Vyriausybė, neįvertinusi visų artėjančių rizikos faktorių, pateikė per daug optimistinį biudžetą: „2 proc. ekonomikos augimas nėra augimas. Kapitalo nusidėvėjimas tolygus tokiam augimui. Mūsų laukia gana įtemptas laikotarpis, ypač kalbant apie pajamas biudžete, kurios yra optimistinės ir čia gali atsirasti daug rizikų.“
Nors tiek K. Glaveckas, tiek G. Nausėda pritarė, kad 2008 m. ekonomikos krizės pamokas Lietuva išmoko, abu sutiko, kad naujoji ekonominė krizė gali būti visiškai kitokio pobūdžio, kuriai valstybė ruošiasi per lėtai.
Biudžeto ir finansų komiteto narys K. Glaveckas apibendrindamas situaciją teigė, kad kelių metų bėgyje Europos laukia recesija, kuri žmonėms pasireikš aukšta infliacija, didėjančiu bedarbystės rodikliu ir nepakankamu atlyginimu augimu.