Liberalų sąjūdžio frakcija susirūpinusi, kad po karantino atgaivinant veiklą smulkus verslas sulaukia vis daugiau tikrintojų. Kasdien skelbiama pažeidimų statistika, taip formuojant neigiamą nuostatą apie mažąsias, dažniausiai – šeimų įmones mažuose miesteliuose ir kaimuose. Valdantieji vis dar akcentuoja galimus pažeidimus, vietoj realios pagalbos greitinimo. Liberalų įsitikinimu, valdžia iš naujo vėl bandantį dirbti nevalstybinį sektorių turėtų ne persekioti ir bausti dėl galimų biurokratizuotų tvarkų pažeidimų, o jį konsultuoti bei jam padėti.
„Po karantino sugrįžimą į darbo rinką vėl lydi baudų šmėklos. Šeimos verslus, mėginančius grįžti bent prie dalinės veiklos, uolūs tikrintojai dosniai apdalina ne patarimais ir konsultacijomis, o sankcijomis ir bauginimu. Toks smulkaus verslo stigmatizavimas yra itin blogas ženklas Lietuvai ir kelia nerimą. Parama vis dar neperlipa biurokratų slenksčių, o tikrintojai jau budi prie durų. Tarsi verslas būtų kaltas dėl to, ką jam padarė karantino draudimai“, – atkreipia dėmesį Liberalų sąjūdžio pirmininkė, frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Liberalai ragina plačius įgaliojimus turinčias valstybės kontroliuojančias institucijas nepjauti šakos, ant kurios sėdi dirbančioji Lietuva: būti reikliais patarėjais, o ne baudėjais.
„Eilinis žmogus, rajone turintis nedidelę parduotuvėlę, tikrai neturi galimybių perskaityti visų valstybės išleistų teisės aktų. Vien per šią krizę Ekstremalių situacijų operacijų centras jau yra „prikepęs“ tiek oficialių pranešimų, kad jie jau nebetelpa 3 segtuvuose. Mažos parduotuvėlės ar siuvyklos savininkui tai – neįkandamos užduotys. Savo rajone labai gerai tai matome. Tuo tarpu biurokratai nepasivargina su paaiškinimais: parašomos vos kelios eilutės su nuoroda į kažkada priimtą nutarimą, nepridedant jokio palyginamojo dokumento. Todėl akivaizdu, kad savarankiškai dirbdamas klaidų neišvengsi. Šiandien labai svarbu, kad tikrintojai taptų pagalbininkais“, – tikina Plungės rajono meras, Liberalų sąjūdžio pirmininkės pavaduotojas Audrius Klišonis.
Liberalų manymu, stojant ekonomikai valdžia turėtų remti visus, kurie tik nori dirbti – jos tiek tiesioginė, tiek netiesioginė parama ne tik turėtų „nupirkti laiko“ verslui, kad jis išgyventų, bet ir paskatintų naujų darbo vietų kūrimą.