Antikorupcijos komisija: e. sveikatos kūrėjai iš jos užsidirbo

2017-11-30 / Liberalai.lt
Antikorupcijos komisija: e. sveikatos kūrėjai iš jos užsidirbo

Seimo Antikorupcijos komisija nutarė, kad visi trys 2000-aisiais sumanytos elektroninės sveikatos sistemos projekto etapai buvo įgyvendinti netinkamai – sistema iki šiol nepasiekė tikslų ir neteikia kokybiškų paslaugų. E. sveikatos projektą pastaraisiais metais įgyvendina Registrų centras, kurio valdymas neseniai perduotas Susisiekimo ministerijai.

Pasak Antikorupcijos komisijos vadovo, liberalo Vitalijaus Gailiaus, buvę Sveikatos ministerijos pareigūnai, pradedant „darbiečių“ deleguotu ministru Žilvinu Padaiga (2004-2006 metais buvo ministras ir 2004-2008 metais – Seimo narys), sukūrė tokią sistemą, kuri galbūt leido pelnytis tiems patiems asmenims.

„Jie ir įsteigė juridinius asmenis, kurie iš esmės ir diegė tą sistemą sveikatos priežiūros įstaigose, vykdė mokymus ir iki šiol tą sistemą diegia. Kalbame apie tuos pačius politinio pasitikėjimo pareigūnus, kurie buvo atsakingi už projekto rengimą – ministras, sekretoriai Haroldas Baubinas, Saulius Janonis, buvęs ministerijos sveikatos projektų vadovas ir technologijų skyriaus specialistas Evaldas Dobravolskas“, – komisijai ketvirtadienį patvirtinus elektroninės sveikatos sistemos diegimo tyrimo išvadas teigė V. Gailius.

Pasak V. Gailiaus, Generalinė prokuratūra jau yra pradėjusi viešojo intereso gynimo procedūrą, siekiant nustatyti žalos mastą ir ją išieškoti iš kaltų asmenų.

„Ar pagal mūsų surinktą medžiagą pradės ikiteisminius tyrimus, čia jau jų (prokurorų – BNS) klausimas“, – teigė jis.

Komisijos narys Rimantas Jonas Dagys sako, jog sistema buvo sugalvota taip, kad iš nuolatinio jos tobulinimo būtų galima užsidirbti, tai buvo nusikalstama schema. Jo teigimu, visi e. sveikatos sistemos kūrėjai tebedirba ją valdančiose įmonėse. Parlamentaras primena, kad Valstybinė mokesčių inspekcija jau tikrina kai kurias su e. sveikatos sistema susijusias bendroves.

BNS.lt medžiaga

liberalus