Šiandien, balandžio 4 d., Antanas Guoga ir Gintaras Steponavičius – Liberalų Vyriausybės Ūkio bei Švietimo ir mokslo ministrai – pristatys pirmąjį Lietuvos inovacijų plano projektą. Interaktyvus politikų dialogas su švietimo ir verslo profesionalais vyks startuolių mugės formatu.
„Liberalai yra atvira partija progresyviems žmonėms ir prasmingoms idėjoms. Jeigu rinkėjai suteiks mums mandatą, Liberalų Sąjūdžio atstovų Vyriausybėje viešos konsultacijos dėl strateginių Lietuvos krypčių bus taisyklė, o ne dabartinės valdančiosios daugumos taikoma išimtis. Dialogo su visuomenės grupėmis praktiką taikome rengdami ir Liberalų Vyriausybės programą“, – programos pristatymą temomis motyvuoja Liberalų Sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis.
Pasak Liberalų Sąjūdžio siūlomų ministrų A.Guogos ir G.Steponavičiaus, Lietuvos inovacijų plano projektas parengtas su Liberalų Vyriausybe bendradarbiaujančiais švietimo, verslo, viešojo sektoriaus ekspertais. Renginio metu vyks pirmasis interaktyvus ir netradicinis šio plano pristatymas startuolių mugės formatu. Liberalų ministrai pristatys plano pasiūlymą; vieni sėkmingiausių švietimo bei verslo sektorių vadovai jį įvertins, o auditorija turės galimybę užduoti klausimus, kritikuoti ir siūlyti idėjas tobulinimui.
„Vienas didžiausių inovacijų politikos ir progreso trukdžių yra tai, kad bendradarbiavimas tarp mokslo ir verslo, taip pat koordinavimas tarp institucijų vis dar yra per mažas. Mūsų tikslas yra nuo pat pradžių integruoti švietimo, mokslo ir verslo sektorių pasiūlymus ir užtikrinti rimtą bei nuolatinį darbo inovacijose koordinavimą”, – teigia Liberalų vyriausybės ministrai.
Lietuvos inovacijų kelią renginio metu aptars KTU rektorius Petras Baršauskas, inovatyvios medicinos centro „Intersurgical“ generalinis direktorius Sigitas Žvirblis, sėkmingo lietuvių startuolio „Vinted“ vienas iš įkūrėjų ir vadovas Justas Janauskas, rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas.
„Europos Komisijos 2016 m. ataskaitoje pagal gebėjimus pritaikyti inovacijas ir įsisavinti modernias technologines žinias esame septinti nuo galo 141 šalių sąraše. Kiek metų dar lauksime, kad Lietuvoje uždirbtume kaip Vakarų Europoje, tarptautinis verslas konkuruotų dėl Lietuvos mokslininkų išradimų, o šimtai lietuvių verslų pritrauktų milijonines investicijas į modernių technologijų verslus“, – iššūkį Lietuvos trypčiojimui kuriant inovatyvias darbo vietas kelia A.Guoga ir G.Steponavičius.
Renginio diskusijoje „Ar Lietuvoje įmanoma sukurti „Google“ dydžio įmonę?“ bus pristatyti šie ir kiti pasiūlymai: kaip sukurti pridėtinę vertę kuriančią ekonomiką ir išnaudoti Lietuvos potencialą konkuruoti pasaulyje. Kokiu keliu turime eiti, kad Lietuvoje atsirastų realios galimybės sukurti šimtus pasaulinėse rinkose pripažintų bendrovių. Kokiu keliu turime eiti, kad Lietuva būtų ne paskutinėse inovacijų švieslentės lentelės pozicijose, o mokslo ir verslo bendradarbiavimas vyktų plačiuose rinkos sektoriuose. Koks mokslo tyrimų centrų, universitetų vaidmuo išradimų srityje. Ką privalome padaryti, kad dešimtis kartų išaugtų lietuvių mokslo pasiekimų pritaikymas rinkoje ir keistų mūsų gyvenimo kokybę jau dabar. Kaip motyvuoti tradicinę pramonę kuo skubiau diegti inovacijas. Kaip išlaisvinti inovatyvius sektorius iš pagrindinio finansavimo šaltinio – valstybės – ir stiprinti privatų finansavimą.
„Į diskusiją kviečiame progresyvių švietimo bei mokslo institutų atstovus, moderniai dirbančius verslo profesionalus, inovacijų, investicijų pritraukimo, verslo ir mokslo finansavimo srityse veikiančius institucinius ekspertus“, – kvietime į renginį akcentuoja organizatoriai.
Renginio pradžia: 18 val. Trukmė: 2 val. Vieta: verslo centras K29 (Konstitucijos pr. 29, Vilnius).
Daugiau informacijos ir registracija į renginį: http://goo.gl/forms/an1bnyi3Rs.
Lietuvos inovacijų plano pristatymas – trečiasis Liberalų sąjūdžio rengiamo programinio dokumento aptarimo renginys. Kovo mėnesį vyko du dialogai su suinteresuotomis visuomenės grupėmis: pirmojo metu buvo vertinami Liberalų Vyriausybės pasiūlymai švietimo politikai („Mokytojas – svajonių profesija“); antrasis buvo skirtas valstybės finansų politikai („Lietuvos finansų realybė ir sprendimai ateičiai“).