Vieninga, gerai išvystyta ir konkurencijos principais pagrįsta energetikos rinka leistų Europai nelikti pažeidžiamai ir ateityje užtikrintų pigiausią bei saugiausią energijos tiekimą, – šią poziciją Europos Parlamento Užsienio reikalų komitete išsakė europarlamentaras Petras Auštrevičius.
Užsienio reikalų komitete buvo aptariamos Europos energetinės sąjungos perspektyvos. Liberalo teigimu, Rusijai savo energetinius išteklius ir toliau naudojant kaip vieną svarbiausią įrankių užsienio politikos tikslams siekti, Europa turi imtis bendrų ir suderintų veiksmų.
„Reikia pripažinti, kad šiuo metu ES neturi tikrai veikiančios bendros energetikos politikos ir tai yra silpnoji grandis, per kurią kertama. Dėl to kenčia ne tik Lietuva, Baltijos šalys ar europinį kelią pasirinkusi Ukraina, bet ir visa Europa. Tik bendra ES politika, tikra, o ne popierinė Energetinė sąjungą užtikrintų švaresnės, saugesnės ir pigesnės energijos srautus. Tai ypač svarbu, siekiant atsikratyti priklausomybės nuo Rusijos“, – sako Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos EP vicepirmininkas P. Auštrevičius.
Europarlamentaras trumparegiška laiko oficialią Europos Komisijos poziciją dėl „Gazprom“ planų tiesti naujus dujotiekio „Nord Stream-2“ vamzdynus, kurie ves iš Rusijos į Vokietiją Baltijos jūros dugnu.
„Lietuvos Vyriausybė gali ir turi nepraleisti progos išreikšti aiškią poziciją, kad tai nėra joks komercinis projektas. Tai yra atskirų ES šalių vidaus ir užsienio politikai didelę įtaką darantis projektas, kurio įgyvendinimas naikina sąžiningos ir konkurencingos Europos energetinės rinkos galimybes“, – teigia P. Auštrevičius.
Rugsėjo pradžioje Rusijos kompanija „Gazprom“ ir jos partnerės pasirašė sutartį dėl naujo dujotiekio „Nord Stream-2“ tiesimo Baltijos jūros dugnu.