Klausantis, ką premjeras Saulius Skvernelis kalba apie reagentų pirkimo tyrimą pradėjusią Finansinių nusikalimų tyrimų tarnybą (FNTT) ir prieš akis iškyla kita institucija. Kuriai diskredituoti naudotas analogiškas scenarijus. Tai Valstybinė tarnybinės etikos komisija (VTEK). Tada premjeras, gindamas J. Narkevič, VTEK menkino, nes ši turėjo nagrinėti jo keliuko istoriją. O kam dabar ruošiasi S. Skvernelis, mėgindamas diskredituoti FNTT? Kokias jautrias stygas užkabino ši tarnyba, aiškindamasi, kiek ir kam galėjo nubyrėti nuo migloto 6 milijonų eurų vertės pirkimo?
Valstiečius keršto partija pavadinau dar birželį, apibendrindamas jų kadencijos įdirbį. Kai pirmieji porą metų buvo skirti ne žadėtajai gerovei kurti, o persekioti visus, išdrįsusius suabejoti R. Karbauskio ir S. Skvernelio misijos „šventumu“.
Per ketverius metus šie ponai pašienavo sodriai – dar niekada mūsų valstybėje nebuvo tiek institucijų be vadovų. Dar niekada krizės metu viena svarbiausių – Ekonomikos ir inovacijų – ministerijų netrūko trečdalio darbuotojų.
Dar niekada aukščiausi valstybės vadovai nerodė tiek energijos menkindami valstybei labai svarbias institucijas.
Sutapimas, ar ne, bet S. Skvernelio abejonės, kodėl FNTT ėmėsi tirti koronaviruso testavimui reikalingų reagentų pirkimą, atsirado tik po žiniasklaidos tyrimo. Kuriame labai aiškiai parodyta, jog pirkimui dirigavo Vyriausybės kanceliarija. Artimiausia premjero aplinka.
Minėtame tyrime rašyta, kad gamintojams pervesta tik 1,5 milijono eurų. Iš 6 milijonų, kurie „iškeliavo“ iš valstybės biudžeto. 4,5 milijono eurų nusėdo kitose kišenėse. Tikiu, kad FNTT išsiaiškins, ar viskas buvo teisėta, ir kas turėjo naudos iš „nuklydusių“ 4,5 milijono eurų.
Tik kodėl premjeras, priminsiu, buvęs policijos generaliniu komisaru, eina į sceną ir abejoja buvusiais kolegomis pareigūnais? Tik prasidėjus tyrimui? Juk jis puikiai žino, ką reiškia politikų kišimasis į teisėsaugos tyrimus.
Kokio tai plano dalis?
Aktyvus VTEK kritikavimas S. Skverneliui pasiteisino. Tarnyba neatlaikė tokio viešo spaudimo. Taip pat spaudimo, panašu, neatlaikė ir Vartotojų teisių apsaugos tarnyba, praėjusią savaitę priėmusi premjerui palankų sprendimų dėl knygos, kuri jam labai nepatinka. Tai rimtas kirtis ne tik demokratijai, tai ir labai rimti pančiai žiniasklaidai.
Dabar keršto partijos premjero taikiklyje atsidūrė FNTT. Nyki realybė.
Ir gana siurrealistinė. Juk „tiesos“ ir „teisingumo“ siekiantis premjeras, kaip ir visa ši Vyriausybė, yra neteisėtas. Tai praėjusį penktadienį konstatavo Konstitucinis Seimas.
Kita vertus, viskas gana simptomiška. Neteisėta Vyriausybė ir jos premjeras negali mėgti demokratijos ir ją palaikančių institucijų.
Todėl ir persekioja.