Pilietinę visuomenę jungiantis Sąjūdis prieš Astravo AE laišku kreipėsi į šalies Prezidentą Gitaną Nausėdą ir premjerą Saulių Skvernelį, ragindami šalies vadovus ES Vadovų Taryboje šį birželį nepritarti ES-Baltarusijos susitarimui dėl partnerystės prioritetų.
„Mes raginame, kad Lietuvos valdžia birželio mėnesį ES Vadovų Taryboje nepritartų dabartiniam ES ir Baltarusijos susitarimo projektui dėl partnerystės prioritetų. Taip pat raginame, kad Lietuva užtikrintų europinį solidarumą tarp mūsų partnerių Europos Sąjungoje. Be abejonės, bendras ES pozicijos priėmimas yra reikalingas, todėl manome, kad būtina inicijuoti ES Deklaraciją dėl Rytų partnerystės, atitinkamai įvardijant ES poziciją dėl Astravo atominės elektrinės keliamų grėsmių“, – rašoma Sąjūdžio prieš Astravo AE laiške G. Nausėdai ir S. Skverneliui.
Sąjūdžio prieš Astravo AE valdybos pirmininkas europarlamentaras Petras Auštrevičius pabrėžia, kad Lietuvai reikia drąsos, o taip pat – aktyvių veiksmų, įnešant savo indėlį į Europos vienybę bei saugumą. „Istorija turi savybę kartotis, sukurdama vis naujus iššūkius ir išbandydama pirmiausia mus pačius. Tokiu metu svarbiausia – vienybė ir drąsa, kuri neleis kapituliuoti, kaip tai atsitiko 1940-ųjų birželį. Tegul tai nepasikartoja“, – rašoma Sąjūdžio prieš Astravo AE valdybos kreipimesi į Lietuvos vadovus.
Sąjūdis prieš Astravo AE pabrėžia, kad dabartinė Astravo jėgainės vieta Baltarusijoje, greta sienos su Lietuva, parinkta grubiai pažeidžiant Espoo konvencijos nuostatas dėl branduolinių jėgainių lokacijos, saugios statybos principų.
Sąjūdis prieš Astravo AE inicijavo tarptautinę peticiją prieš Astravo atominę jėgainę, ją kiekvienas gali rasti ir pasirašyti čia: http://bit.ly/peticijapriesastravoae. Peticija, išversta į 5 kalbas, bus įteikta Europos Parlamentui. Peticiją elektroniniu būdu jau pasirašė daugiau nei 9500 žmonių Lietuvoje ir visoje Europoje.