Vyriausybė ir Lietuvos žmonės gyvena paraleliniuose pasauliuose. Tokią išvadą, įvertinusi šiandien Parlamentui pristatytą Vyriausybės veiklos ataskaitą, daro Seimo opozicijos lyderė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
„Suprantu, kad Vyriausybės ataskaitų žanras įpareigoja premjerą ieškoti pasiekimų ten, kur jų galbūt net nėra, ir užmerkti akis į akivaizdžias problemas. Tačiau, skaitydama ataskaitos dalį, kurioje Vyriausybė ypatingai didžiuojasi savo pasiekimais švietimo, sveikatos ir socialinės apsaugos srityse, negaliu atsikratyti jausmo, kad mes gyvename skirtingose Lietuvose“, – pastebi Seimo opozicijos lyderė.
„Priminsiu tik tiek, nors tikiu, jog niekas ir nepamiršo, kad etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio įvedimas, kuriam buvo visiškai nepasiruošta, sukėlė nerėgėtą chaosą ir didžiausią dabartinės Vyriausybės krizę, pareikalavusią trijų ministrų galvų. O vos prieš kelias dienas Švietimo ministeriją sukrėtė išorinio audito rezultatų paviešinimas, kuris apnuogino pastarųjų trejų metų bėdas. Tad ar ne ciniška sakyti, kad situacija švietimo srityje gerėja ir kad Vyriausybė turi kuo pasidžiaugti šioje bene svarbiausioje mūsų valstybės raidai srityje?
Panaši situacija susiklostė ir su Vaiko teisių apsaugos reforma. Liepos 1 d. įsigaliojus įstatymui, paaiškėjo, kad jo įgyvendinimui nebuvo tinkamai pasiruošta. Kilus dideliam visuomenės pasipiktinimui, Seimas ėmėsi skubotai taisyti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, ir po šiandienos balsavimo Seime galima konstatuoti, kad grįžtama kelerius metus atgal.
Pristatant „istoriškai geriausius“ ekonomikos rodiklius, nutylima, kad pagal šiuos rodiklius Lietuva 2018 metais nusileido ne tik Estijai, bet ir Latvijai, Lenkijai ir Airijai“, – teigia Viktorija Čmilytė-Nielsen.