Dar daugiau vaikų namų globotinių persikels gyventi į nedideles šeimynas

2017-03-16 / Vilniaus liberalai
Dar daugiau vaikų namų globotinių persikels gyventi į nedideles šeimynas
Vakar sostinės Taryba pritarė sprendimui sujungti „Minties“ ir „Žolyno“ vaikų globos namus, o jų auklėtinius apgyvendinti bendruomenėse nedidelėmis šeimynomis. Daugiau kaip 30 „Žolyno“ ir „Minties“ vaikų namų globotinių kartu su socialiniais darbuotojais jau gyvena butuose ar name po 7-8 vaikus, netrukus į  naują būstą išsikels dar viena 7 vaikų šeimyna – tuomet net ketvirtadalis visų be globos likusių vaikų gyvens savarankiškesnį gyvenimą šeimai artimoje aplinkoje.

Išformuotų vaikų namų pastatus savivaldybė efektyviai panaudos vaikų lopšeliams-darželiams įkurti. „Žolyno“ globos namų pastate įkurtas naujas vaikų lopšelis-darželis „Žolynas“, į kurį jau netrukus įsikels apie 150  Vilniaus darželinukų.

Dviejuose dar nereorganizuotuose vaikų namuose – „Gilėje“ ir Antakalnyje – šiuo metu gyvena 81 vaikas. Pabaigus „Minties“ reorganizaciją, planuojama reformuoti ir „Gilės“ vaikų socialinės globos namus.  Vilniaus savivaldybė tikisi, kad artimiausiu metu visi be globos likę vaikai galės gyventi šeimose, su įtėviais ar globėjais bei šeimynose.

Vienas iš sostinės globos namų pertvarkos tikslų – išformuoti institucinius vaikų globos namus.

Vilniaus savivaldybė pirmoji Lietuvoje pradėjo įgyvendinti vaikų globos namų reformą – iš keturių globos namų reorganizavo jau du. Iš didelių institucinių vaikų globos namų į šiuolaikiškus butus ar namus persikėlė gyventi jau ketvirtadalis visų be tėvų globos likusių sostinės vaikų.

Vilniuje vis daugiau šeimų žengia kilnų žingsnį ir įsivaikina mažylius – 2016 metais Vilniuje įvaikinti ir vilniečių šeimų iš kitų miestų įvaikinti – 56 vaikai, 2015 m. – 44, 2014 – 38. Į globą šeimoje priimtų vaikų per 2015 metus – 114, per 2016 – 91, o 2016 metų pabaigoje  iš viso šeimose buvo globojami 678 vilniečiai vaikai. Tikimasi, kad šįmet įsivaikinančių ir į globą priimančių šeimų bus dar daugiau, kadangi auga asmenų prašymų, norinčių tapti įtėviais, skaičius – pernai jų gauta 86, arba beveik trigubai daugiau nei prieš ketverius metus. Didėja ir parengtų globėjų bei įtėvių skaičius – praėjusiais metais jų parengta 131, t.y. 37 proc. daugiau nei 2015 m.

Šiuo metu sostinėje yra parengta 11 profesionalių socialinių globėjų, pasirengusių laikinai priimti vaiką į globą.

Sostinės savivaldybė didelį dėmesį skiria įvaikinimo bei globos skatinimui – jau netrukus Vilniuje pradės veikti keturios globėjų/įtėvių tarnybos, kurios teiks socialines, psichologine paslaugas vaikų globėjams, įtėviams taip pat ruoš būsimus globėjus ir dar plačiau viešins informaciją apie įvaikinimą.

Vaikų globos sistemos pertvarkai sostinės savivaldybė savo biudžete šįmet numato skirti net 1,5 mln. eurų.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

liberalus