Naujus lyderius išsirinkę ir atsinaujinę liberalai kimba į darbus. Atkurti rinkėjų pasitikėjimą partijos vadovai ruošiasi konkrečiais darbais: liberalai kovos dėl mažesnių mokesčių dirbantiems žmonėms ir geresnių sąlygų kurti savo verslą bei naujas darbo vietas.
Naujuoju Liberalų sąjūdžio lyderiu išrinktas iš Tauragės kilęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Partiją į rinkimus sieks vesti Seimo narys klaipėdietis Eugenijus Gentvilas.
Partija bus atviresnė
“Žmonės pasitikės Liberalų sąjūdžiu, kai patys galės patikrinti, kaip dirba mūsų atstovai Seime, savivaldybėse. Padarysime viską, kad žmonių pasitikėjimą susigrąžintume. Jau sukūrėme priemones, kad kiekvienas lengvai galėtų patikrinti partijos finansus ir išlaidas”, – sako R.Šimašius. Partija netoleruos jokios korupcijos – nusižengę politikai iš jos bus iškart šalinami.
Kartu su Austrijos, Estijos bei nepriklausomais ekspertais iš Lietuvos liberalai pirmieji sukūrė Skaidrumo standartą, kuris padės politikams išvengti interesų konfliktų, o partiją padarys atviresnę visuomenei.
„Atidarėme skaidrumo liniją 8 620 50288. Kviečiu paskambinti ir pranešti apie nesąžiningą politikų elgesį, o mes visą informaciją tikrinsime ir, jei reikės, kreipsimės į teisėsaugą. Viešai paskelbėme lyderių darbotvarkes, kad žmonės žinotų, ką jų išrinktieji daro, kur važiuoja, su kuo susitikinėja“, – pasakojo Liberalų sąjūdžio vadovas.
Atlyginimai didės
Liberalų sąjūdis imasi būsimų darbų bei tęs kovą už tai, kad šalyje stiprėtų liberalios vertybės, sumažėtų biurokratijos ir mokesčių našta gyventojams.
„Lietuvai reikia liberalų, nes tik jie, turėdami idėjų ir patirties, gali išjudinti apsnūdusią ekonomiką ir paskatinti greitesnį žmonių atlyginimų augimą. Visiškai pritariu Dalios Grybauskaitės nuomonei, kad dabartinė Vyriausybė neturi jokių ambicijų, iš lėto plaukia pasroviui, todėl daugelis žmonių nejaučia, kad jų gyvenimas gerėja“, – sakė E.Gentvilas.
Liberalai jau parengė savo programą ir aiškias priemones, kurioje numatyta, ką reikia padaryti, kad iki 2020 m. vidutinis atlyginimas Lietuvoje perkoptų 1000, o pensija – 400 eurų.
„Lietuvos ekonomiką išjudinsime ir daugiau darbo vietų sukursime tik tada, kai pradėsime mažinti mokesčius. Dabartinė valdžia bijo tai padaryti, nes galvoja, kad valstybė neteks pajamų. Tačiau kaimynų patirtis parodė, kad sumažinus mokesčius pinigų į biudžetą vėliau gaunama daugiau. Tokiu būdu galėtume greičiau didinti ir pensijas“, – pagrindinį liberalų receptą pristatė E.Gentvilas.
Mažins biurokratiją
Siekiant greičiau didinti žmonių pajamas, Liberalų sąjūdis savo veiksmų plane yra numatęs kasmet po 1 proc. mažinti socialinio draudimo mokestį. Neapmokestinamas pajamų dydis būtų prilygintas minimaliam atlyginimui. Vien dėl to visų atlyginimai iškart padidėtų po keliasdešimt eurų. Taip pat siūloma nerinkti pelno mokesčio iš įmonių, kurios uždirbtus pinigus naudoja naujų darbo vietų kūrimui ir investicijoms.
Liberalai įvestų socialinio draudimo mokesčio lubas – dėl to padidėtų atlyginimai aukštos kvalifikacijos specialistams, perspektyviam jaunimui, kuris dabar emigruoja į užsienį.
Kita tema, kurioje liberalai yra stiprūs ir turi daug patirties – biurokratijos mažinimas, nereikalingų valstybės įstaigų ir valdiškų funkcijų atsisakymas.
„Tai padarę mes kasmet sutaupytume šimtus milijonų eurų, kuriuos galėtume panaudoti kur kas tikslingiau, pavyzdžiui, gatvių ir kelių remontui, didesniems mokytojų ar medikų atlyginimams, – sakė E.Gentvilas. – Turime sukurti modernią Lietuvą, į kurią norėtų sugrįžti emigrantai, žmonės čia kurtų verslą ir augintų vaikus. Jei to nepadarysime dabar, mūsų rajonai ir maži miesteliai visiškai ištuštės“.