Politikai palaimino naująjį mokestį Klaipėdos darželiuose, kai tėvams reikės mokėti tik, vaizdžiai tariant, už kotletą ir jo gamybą, o ugdymo priemonėmis rūpinsis Savivaldybė. Tikimasi, kad tuomet tėvai darželiuose nebebus reketuojami mokėti įvairias rinkliavas, kaip dabar esą dar dažnai pasitaiko.
“Kadangi dažniausiai darželiuose ir buvo prašoma pinigų ugdymo priemonėms, dabar tokios galimybės nebebus”, – minėjo miesto Savivaldybės Planavimo ir analizės skyriaus vedėja Jolanta Ceplienė.
Šiek tiek brangiau
Naujasis mokestis susidės iš dviejų dalių: nekintamos (15 eurų per mėnesį), skirtos atlyginti už patiekalų gamybą, bei kintamos – už maisto produktus, kuri bus tiesiogiai susijusi su vaiko lankomumu.
Atlyginimo dydis už maisto produktus skirtingose grupėse skirsis. Lopšelio grupėse, veikiančiose 10,5 arba 12 valandų, nustatytas 1,98 euro dienos įkainis, 24 valandas – 2,25 Eur. Darželio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse, veikiančiose 10,5 arba 12 valandų – 2,25 Eur, 24 valandas – 2,53 Eur įkainis.
Skaičiuojama, kad vidutiniškai per mėnesį tėvams mokestis padidės maždaug 1,25-1,5 euro. Savivaldybė taip pat turės daugiau išlaidų. Skaičiuojama, kad per metus reikės rasti papildomai 50 tūkstančių eurų.
Nauja tvarka taip pat reglamentuoja, kad 4 valandas per dieną darželius lankantiems vaikams privalomas bent vienas maitinimas per dieną.
Atlyginimo už maitinimo paslaugą tėvai galės nemokėti vieną mėnesį per metus, kai patys atostogaus ir neves vaiko į darželį.
KIEK? Politikės Linos Skrupskelienės žiniomis, valdiškame darželyje vienam vaikui per mėnesį iš miesto biudžeto skiriama 300 eurų, o einantiems į privačius – trečdaliu mažiau. SCANPIX nuotr.
100 eurų vertės klausimas
Miesto tarybos posėdyje vakar ilgai diskutuota dėl valstybinių darželių dalinio rėmimo miesto lėšomis.
“Vakarų eksprese” jau rašėme, kad Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba diskriminacine pavadino Klaipėdoje galiojančią tvarką, kai 100 eurų Savivaldybė kompensuoja privačius darželius lankantiems vaikams. Esą diskriminacijos nebūtų, jei kompensacija būtų teikiama tik tiems vaikams, kurie buvo užsiregistravę Savivaldybės centralizuotoje sistemoje, bet nepateko į valdišką darželį.
Tačiau politikai nepalaikė tokio siūlymo ir paliko dabar galiojančią tvarką.
“Šia tvarka mes kaip tik siekėme užtikrinti vienodas galimybes visiems vaikams lankyti darželį”, – sakė Savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.
“Dabar tiesiog remiamas privatus verslas. Ir toliau bus finansuojami ir taip pasiturinčiai gyvenantys klaipėdiečiai – jūsų rinkėjai”, – valdantiesiems norėjo įkąsti opozicijos atstovė Nina Puteikienė.
“Akivaizdu, kad per pilnatį išlenda ne tik vilkolakiai, bet ir komunistinis mąstymas”, – atkirto vicemeras Artūras Šulcas.
Politikas Arvydas Cesiulis taip pat rekomendavo kolegei neselekcionuoti žmonių ir atkreipė dėmesį, kad dabar galiojančios tvarkos nereikia keisti, nes ji padėjo sutrumpinti eiles į valstybinius darželius.
“Reikėtų pabrėžti, kad kaip tik tiems vaikams, kurie vedami į valdiškus darželius, skiriama daugiau pinigų. Mano žiniomis, valdiškame darželyje vienam vaikui per mėnesį iš miesto biudžeto skiriama 300 eurų, o einantiems į privačius – trečdaliu mažiau”, – akcentavo Lina Skrupskelienė.
Simonas Gentvilas juokavo, kad lygių galimybių kontrolieriai giliai širdyje, ko gero, jau gailisi dėl anksčiau minėto rašto.
Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/nuo-rugsejo—nauja-mokesciu-darzeliuose-tvarka-1465520/
© “Scanpix” nuotr./www.ve.lt